Mayıs 31, 2023

Yeni Sezonda Stadyumların Yarısına Seyirci İzni Geldi !

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada yeni sezondan itibaren oynanacak olan müsabakada stadyum kapasitelerinin yarısı kadar seyirci alınabileceği belirtildi.

2020 yılının Şubat ayında patlak veren ve hızla tüm Dünya’ya yayılan covid-19 vakasının azaldığı ve normalleşme sürecine girildiği günlerde, seyircisiz oynanan futbol müsabakalarına da güncelleme getirildi.

TFF, 2021-2022 sezonu itibarı ile futbol müsabakalarında maçların oynanacağı stadyumların kapasitelerinin yarısı kadar seyirciye izin vereceklerini açıkladı. İşte o açıklama:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün Riva’da yaptığı toplantıda 2021-2022 sezonunda oynanacak profesyonel müsabakalarda, stadyum kapasitelerinin %50’si oranında seyirci alınmasına, ayrıca localara tüm kapasitesi oranında seyirci alınmasına karar vermiştir. Normalleşme süreci kapsamında ilgili kurum ve kuruluşlarla yapılan görüşmeler sonucunda alınan karar gereğince, deplasman takımları için aynı kural geçerli olacaktır. 
Uygulamaların tüm detayları, TFF Sağlık Kurulu’nun Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile sürdürdüğü istişareler sonucunda ayrıca ilan edilecektir.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!