Mayıs 30, 2023

2021-2022 sezonunda yıllarda beklenen Yeni Ordu Stadyumu’nda şu ana kadar iki farklı takım üç maç oynarken, ev sahipliği yapan takımlar maçlarını kaybetti.

Ordu’da yıllarca her sezon başında açılacağı belirtilmesine rağmen 4 yıl aranın ardından tartışmalar eşliğinde 2021-2022 sezonunun başlangıcının ardından Yeni Ordu Stadyumu’nda maçlar oynanmaya devam ediyor. Ordulu futbolseverlerin büyük katılımı ile açılan Yeni Ordu Stadyumu’nda son oynanan maça 700 kişi giderken, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile 52 Orduspor Futbol Kulübü burada oynanan resmi maçları kaybetti.

Yeni Ordu Stadyumu’nun açılış maçı Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor arasında oynanırken, konuk ekip maçı 4-0 kazanmayı başardı. Maçın ardından tribünlerden atılan kuranı kerim sayfalı konfetiler ülke gündemine oturmuştu. Bir hafta sonra bu sefer 52 Orduspor Futbol Kulübü ile İskenderunspor A.Ş. karşı karşıya gelmiş Mor-Beyaz-Yeşilli ekip bu maçı 3-1 kaybetmişti.

Açılış maçında 8 bin taraftar önünde 4-0 gibi ağır bir sonuç alan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ise iki hafta sonra Yeni Ordu Stadyumu’nun üçüncü resmi maçında İçel İdman Yurdu ile karşılaştı. Sadece 700 kişinin takip ettiği maçı 1-0 kaybetti. Yeni Ordu Stadyumu’nun açılışı yapılıp ve ardından üç maç oynanmasına rağmen, Durugöl yerleşkesinde yer alan stadyuma bir isim verilmedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!