Hafta sonu Ordu 1.Amatör Lig’de yeni sezon başlıyor. 19 takımın mücadele edeceği ligde bir takım dikkat çekiyor ya da dikkat çekmeye çalışıyor. Kim bu takım ? Hem 3.Lig’de hem de İstanbul Süper Amatör Lig’de de var olan, 1967 yılında kurulan Orduspor’un adını kullanarak dikkat çekmeye çalışan takımların mantığını kullanan bir spor kulübü.

Altaş Soyaspor, Soyaspor Gençlik ve Yeni Mahalle 52 Spor isimlerini kullanan bu kulüp bu günlerde Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü adını aldı. Kısaltması ne peki ? “Orduspor işte kardeşim uzatmayın o kadar” diyenleri duyar gibiyim. 3.Lig’deki Yeni Orduspor ya da İstanbul Amatör’deki Esenyurt Orduspor ? Onların kısaltması ne olacak ya da kaç Orduspor var bu liglerde ? Kandırmayın kendinizi, Orduspor artık yok ! En azından bu sene için…

Biraz geçmişe gidelim. Orduspor’un Amatör liglere düşürülmesindeki iki baş sorumluyu kısaca hatırlayalım. Nedim Türkmen ve Enver Yılmaz. Birisi yıktı diğeri böldü. Birisi yasal olarak kendisini suçsuz gösterecek bir enkaz bıraktı, diğeri şehri spor anlamında ikiye bölen projesi ile sadece ikiye bölme konusunda başarı sağladı.

Şimdilerde ise Orduspor’un üzerine çökme durumu söz konusu var. 2.Amatör’e düşürüldük algısını empoze etmeye çalıştığınız Ordu spor camiasında birleşme konusunda ise olmayacak bir şeyin hayalini kurmakla yetiniyorlar. Şu sıralarda ise TFF resmî sitesinde Yeni Mahalle 52 Spor logosu olan bir takıma Orduspor diyerek sahiplik duygusu oluşturmaya çalışıyorlar. Siz bugün o ‘Yeni Mahalle 52 Spor’ için Orduspor Kulübü binasını, sosyal medya hesaplarını ya da formalarda eski Orduspor logosunu kullanıyorsunuz ya, Orduspor’un tesislerini yıkanlarla hiçbir farkınız yok.

Her zaman Orduspor konusunda düşüncelerim ve söylemlerin aynı çizgide oldu. Sizinle aynı fikirde olmadığım için gösterdiğiniz tepkilere sadece gülüyorum. Zamanında aynı projeye omuz omuza tepki verirken, şimdi kraldan çok kralcılık yapılmasına sadede gülünür zaten. Küçük bir hatırlatma; yazılarım sizi bu kadar rahatsız ediyorsa okumayın, görmezden gelin. Hem siz iyi bilirsiniz görmezden gelmeyi !

SAMET KARADAĞ / KÖŞE YAZISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!