• Ağustos 14, 2019
  • No Comment
  • 21

“Yol Haritası Çizilmeli”

Orduspor’un efsane futbolcusu ‘Çakal Turgay’ lakaplı Turgay Güney, Yeni Orduspor’un yeniden düzene girmesi için bir yol haritası çizilmesi gerektiğini dile…

 “Yol Haritası Çizilmeli”

Orduspor’un efsane futbolcusu ‘Çakal Turgay’ lakaplı Turgay Güney, Yeni Orduspor’un yeniden düzene girmesi için bir yol haritası çizilmesi gerektiğini dile getirdi.

Orduspor Kulübü’nün borcunun çok yüksek olduğu için devam etmesinin zor olduğunu aktaran Güney, en doğrusunun 1967 Orduspor adı altında birleşmek olduğunu ifade etti.

“Sporun siyaseti olmaz”

Yeni Orduspor ile Orduspor’un birleşmesine de değinen Güney; “Bu konu çok karmaşık duruma geldi. Bizim en önemlisi Eski (efsane ) Ordusporumuz. Ama 3.Lig’de de Yeni Ordusporumuz var. Orduspor Kulübü’nün borcunun 150 milyon liraya yaklaştığı söyleniyor. Bu yükün altından kalkamaz. Ama Yeni Orduspor’da dağıldı. Kongreye gidecek. Genel kurulun sonucuna göre bizlerin ve spora gönül verenlerin bir yol haritası çizmesi gerekiyor. Spor evrenseldir. Sporun siyaseti olmaz. Kongreden sonra fotoğrafı görüp yol haritası çizmek gerekiyor. Birleşme olursa kulübe Orduspor adını koyamadığımız için 1967 Orduspor olabilir” diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir