• Ağustos 11, 2021
  • No Comment
  • 52

Yoroz Kent Ormanı’na Tırmanış Parkuru !

Doğal güzelliği ile Ordu turizmimde önemli bir yeri olan Yoroz Kent Ormanı, dağcılık ve kaya tırmanış sporlarına açılıyor. Ordu Büyükşehir…

 Yoroz Kent Ormanı’na Tırmanış Parkuru !

Doğal güzelliği ile Ordu turizmimde önemli bir yeri olan Yoroz Kent Ormanı, dağcılık ve kaya tırmanış sporlarına açılıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Spor organizasyonu projeleri çerçevesinde, Yoroz Kent Ormanı’nda dağcılık ve kaya tırmanış sporlarına yapılacağı açıklandı. Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı çalışmalarla Yoroz Kent Ormanı’nda tırmanış parkuru oluşturularak yeni sporcuların yetiştirilmesi hedefleniyor.

Ordu Dağcılık İhtisas Spor Kulübü Başkanı Yılmaz Seferoğlu, Yoroz’un tırmanış eğitimleri için çok uygun olduğunu vurguladı. Federasyon’a gidecek olan sporcuların ön eğitimini Yoroz’da alacağını aktaran Seferoğlu, “Yoroz’u temel tırmanış eğitimi ve iple iniş teknikleri konularında sporcularımıza eğitim vermek amaçlı kullanıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin destekleri ile Yoroz’da yeni tırmanış rotaları oluşturmayı planlıyoruz. Federasyon eğitimlerine çok sporcu gönderiyoruz. Bu sporcuların ön eğitimini vermek için Yoroz bizim için çok önemli. Büyükşehir Belediyemiz işbirliği ile burayı çok özel bir hale getirerek eğitimlerimize burada devam edeceğiz” diye konuştu.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir