- Ağustos 10, 2023
- No Comment
- 378
Yukatel Adana Demirspor’un Genç İsmi Ordu’ya Geliyor
Trendyol Süper Lig ekibi Yukatel Adana Demirspor A.Ş. ile profesyonel sözleşme imzalayan 2003 doğumlu Ata Öztürk, yeni sezonda Orduspor 1967…
Trendyol Süper Lig ekibi Yukatel Adana Demirspor A.Ş. ile profesyonel sözleşme imzalayan 2003 doğumlu Ata Öztürk, yeni sezonda Orduspor 1967 A.Ş.’ye transfer oldu.
2023-2024 sezonunda Orduspor 1967 A.Ş.’de transfer çalışmaları kapsamında takıma genç isimler de transfer ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Ordulu orta saha oyuncusu Efekan Şensoy’u kadrosuna katan Orduspor 1967 A.Ş., Trendyol Süper Lig ekibi Yukatel Adana Demirspor A.Ş.’un genç savunma oyuncusu Ata Öztürk ile anlaştı.
Beylikdüzü Demirspor’da futbola başlayan ve Kasımpaşa altyapısına transfer olan Ata Öztürk, 2018-2019 sezonunda ise Galatasaray altyapısında oynamıştı. Galatasaray’da ilk sezonunda U16, ikinci sezonunda ise U17 takımında maçlara çıkan Ata Öztürk, 2020-2021 sezonunda ise Galatasaray U19 takımında 6 maça çıkarak rotayı Yukatel Adana Demirspor A.Ş. altyapısına çevirmişti.
İki sezondur Yukatel Adana Demirspor A.Ş. U19 takımında forma giyen Ata Öztürk, Rezerv Lig ve U19 Lig’de 18 maça çıktıktan sonra Orduspor 1967 A.Ş.’ye transfer oldu. 20 yaşındaki Öztürk, kariyerinde şu ana kadar A takımda forma giymedi.
SAMET KARADAĞ