- Mart 7, 2024
- No Comment
- 284
Yusuf Efe Geleceğe Kulaç Atıyor, Okul Sporlarında Türkiye Birincisi Oldu
Ordulu genç yüzücü Yusuf Efe Gündüz, Okul Sporları 2024 yılı faaliyet programında yer alan ve Sakarya’da düzenlenen Okul Sporları Özel…
![Yusuf Efe Geleceğe Kulaç Atıyor, Okul Sporlarında Türkiye Birincisi Oldu](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2024/03/Yusuf-Efe-Gunduz.jpeg)
Ordulu genç yüzücü Yusuf Efe Gündüz, Okul Sporları 2024 yılı faaliyet programında yer alan ve Sakarya’da düzenlenen Okul Sporları Özel Sporcular Yüzme Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye birincisi olarak başarılarına bir yenisini ekledi.
Sakarya’da düzenlenen ve Sakarya Olimpik Yüzme Havuzu’nda 13 il, 44 okul ve 46 sporcunun katıldığı, Okul Sporları Özel Sporcular Yüzme Türkiye Şampiyonası’nda birçok sporcu yarıştı. Ordu’nun son dönemlerde parlayan özel sporcularından olan genç yüzücü Yusuf Efe Gündüz de bu şampiyonada yer alan sporculardan birisi oldu. Hamdullah Suphi Tanrıöver öğrencisi olan ve aynı zamanda Ordak Yüzme Triatlon sporcusu olan Yusuf Efe Gündüz, Sakarya’da birçok farklı kategoride yüzdü.
Sakarya’da düzenlenen Özel Sporcular Yüzme Türkiye Şampiyonası’nda 50 metre serbest, 100 metre kelebek, 100 metre sırt, 100 metre serbest, 200 metre karışık ve 400 metre serbest kategorilerinde yer bulan Yusuf Efe Gündüz, 6-7 Mart tarihlerinde yapılan ve iki gün süren turnuvanın ardından Türkiye birinciliği yaşadı. Müsabakaların ardından Ordulu Yusuf Efe Gündüz, altın madalyaları kimseye kaptırmadı ve antrenörü, ailesi ve Ordu’ya büyük sevinç yaşattı.
2009 doğumlu olan Yusuf Efe Gündüz, 2023 yılının yaz ayı içerisinde 35. kez düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması’na katılmış kendi kategorisinde 51 dakika boyunca yüzerek ikincilik elde etmişti.
SAMET KARADAĞ