TFF 3.Lig ekibi Yeni Orduspor’un altyapı faaliyetlerini durdurma kararı alması sonucu altyapıda yer alan yaklaşık 150 genç sporcu takımsız kaldı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in altyapı antrenörlerini Büyükşehir bünyesine çağırdığını öne sürerek altyapıyı kapatma kararı alan Yeni Orduspor yönetimine tepkiler sürerken, gelecekte futbolcu olmak isteyen 150 sporcunun hayallerine de darbe vurulmuş oldu.

Yeni Orduspor Kulübü; ‘Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. M.Hilmi Güler ile yaptığımız görüşme neticesinde Yeni Orduspor kulübü altyapı hocalarının Belediye bünyesinde zabıta , itfaiye vs. birimlerinde değerlendirileceğinden bahisle altyapı faaliyetlerimize son vermiş bulunuyoruz. Tüm altyapı futbolcularımızın, velilerimizin ve kamuoyunun bilgisine arz olunur’ açıklamasında bulunarak altyapı faaliyetlerini sonlandırdığını kamuoyuna duyurmuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin, maaşını ödediği antrenörleri görevlerine çağırması sonucu eli kolu bağlı kalan Yeni Orduspor Kulübü, bunun karşılığı olarak da altyapıyı kapatma kararı aldı.

Altyapının kapatılmasıyla yaklaşık 150 sporcu boşta kalırken, genç futbolcu adayları ve aileleri de kara kara düşünmeye başladılar.

Öte yandan Yeni Orduspor’da göreve gelmesi planlanan yeni yönetimin, altyapıyla ilgili ne karar vereceği de merak konusu oldu.

Ordu Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!