”Hızlandırılmış bir Bölgesel Amatör Lig oynayacağız”

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Ünye 1957 Spor’da Teknik Direktör Aydın Yavuz yaptığı açıklamada ligleri başlaması ile birlikte bir an önce üst lige çıkabilecek bir takım oyunu ortaya koyacaklarını söyledi.

2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan 4 Ordu takımından birisi olacak olan Ünye 1957 Spor’da moraller yerinde. Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Ünye 1957 Spor’un tecrübeli Teknik Direktörü Aydın Yavuz, “Ünyespor bir an önce hak ettiği liglere çıkmalı. Yönetim, taraftar, biz teknik ekip ve futbolcular sırt sırta vererek başaracağız. Hedef doğrultusunda iyi futbolcuları tespit ettik. Daha önce şampiyonluk yaşadığımız takımlardaki oyuncuları transfer ettik. İyi bir takımımız var. Bakıldığı zaman takımı yüzde 70-80 hazırladık. Sadece bazı eksik gördüğümüz bölgelere 1-2 tane daha oyuncu almamız lazım. Bu şekilde daha da güçleniriz. Bölgesel Amatör Lig’de şampiyonluk mücadelesi verirken nelerle karşılaşabileceğimizi çok iyi biliyoruz. Çünkü daha önce de bu durumları yaşadık” dedi.

Ünye 1957 Spor’da geçen sezon alt sıralarda olmanın kötü sinyallerini erkenden silmek istediklerini söyleyen Aydın Yavuz: “Futbolcular 2. Lig seviyesinde bir tesiste kalıyor. Memnuniyetlik hat safhada. Ünyespor bir an önce hak ettiği liglere çıkmalı. Şehir ayağa kalkacak, takımımızın etrafında hep birlikte Ünyespor’u olması gereken lige çıkaracağız. Yönetim, taraftar, biz teknik ekip ve futbolcular sırt sırta verirsek başaracağız. Sadece liglerin başlama tarihi açıklanmadı. 15 Şubat’ta oyuncuların lisans aktarmaları yapılacak. Bu da sonrasında liglerin başlayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış bir BAL Ligi oynayacağız diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!