- Ağustos 19, 2023
- No Comment
- 250
2.Lig Ekibine İmza Atmıştı ama Orduspor 1967 A.Ş. Forması Giyecek
TFF 3.Lig ekiplerinden Orduspor 1967 A.Ş.’de transfer çalışmaları devam ederken, geçen sezon 2.Lig’de 3.Lige düşem TPO Batman Petrolspor A.Ş.’den ayrılan…
![2.Lig Ekibine İmza Atmıştı ama Orduspor 1967 A.Ş. Forması Giyecek](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/cihan-senturk.png)
TFF 3.Lig ekiplerinden Orduspor 1967 A.Ş.’de transfer çalışmaları devam ederken, geçen sezon 2.Lig’de 3.Lige düşem TPO Batman Petrolspor A.Ş.’den ayrılan ve Temmuz ayında 68 Aksaray Belediyespor’a imza atan Cihan Şentürk takımın yeni kalecisi oldu.
2023-2024 sezonunda dış transferde üst üste imzalar attırmayı planlayan ve bu bağlamda kampta teknik direktör Cüneyt Tiryaki’nin onay raporunu verdiği futbolcuları açıklamaya başlayan Orduspor 1967 A.Ş., TPO Batman Petrolspor A.Ş. kalecisi Cihan Şentürk’ü kadrosuna kattı. Şentürk, Orduspor 1967 A.Ş.’ye gelmeden bir ay önce ise 2.Lig ekibi 68 Aksaray Belediyespor’a imza atmıştı.
Edirnespor’dan TPO Batman Petrolspor A.Ş.’ye 2020-2021 sezonunun devre arasında transfer olan ve bir sezon sonra takımı ile 3.Lig’de 27 maça çıkarak şampiyonluk sevinci yaşayan 35 yaşındaki kaleci, geçen sezon ise yine TPO Batman Petrolspor A.Ş. ile 2.Lig’de 34 maça çıkmıştı. 34 maçta 41 gol yiyen ve takımının küme düşmesini engelleyemeyen Şentürk, sezonun bitmesiyle takımdan ayrılmış ve 2.Ligin yeni ekibi 68 Aksaray Belediyespor ile anlaşmıştı.
Çaykur Rizespor ile ilk kez profesyonelliğe adım atan 2 ve 3.Lig’de birçok maça çıkarken, 68 Aksaray Belediyespor forması giymeden takımdan ayrıldı ve 3.Lig’de mücadele eden Ordu ekibi Orduspor 1967 A.Ş. ile anlaşmaya vardı.
SAMET KARADAĞ