Mart 20, 2023

TFF 3.Ligi’nin yeni ekiplerinden Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü Başkanı Savaş Şimşek, 3 yıldır şampiyon olduklarını söyleyerek, şehri en iyi şekilde 3.Lig’de de temsil edeceklerini söyledi.

2020-2021 sezonunda mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lig’de önce ligi lider bitiren ardından ise Play-Off’ta rakiplerini geçerek şampiyon olan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nde Başkan Savaş Şimşek, son üç sezonda şampiyonluğu kimseye bırakmadıklarını söyledi.

Ordu Futbolu’na girdiği sene 2018-2019 sezonunda Orduspor’da fahri başkan olarak görev yapan ve sezonu Ordu 1.Amatör Lig şampiyonu olarak tamamlayan takım, Play-Out maçında Altınordu Belediyespor’a kaybetmişti. Daha sonra Yeni Mahalle 52 Spor’un başkanı olan ve kongrede takımın adını Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü olarak değiştiren Şimşek ve ekibi önce Ordu 1.Amatör Lig’den Bölgesel Amatör Lig’e, ardından ise 3.Lig’e yükselme başarısı yaşadı.

Savaş Şimşek yaptığı açıklamada: “Ordu 1.Amatör Küme’de önce Orduspor Kulübü ile şampiyon olduk. Ardından da Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile hem 1.Amatör Küme hem de Bölgesel Amatör Lig şampiyonu olduk. 3 yıldır şampiyon oluyoruz. Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, ilk önce şehri en iyi şekilde temsil edecek. Sonra ayaklarının üzerine basacak, borçlanmamak adına elinden gelen her şeyi yapacak. Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü olarak bu şehrin insanına, altyapısına değer verecek, hep beraber eğlenecek, kızacak, gülecek ve bir karnavala çevireceğiz. Sonra başarı hikayesi yazılacaksa, zaten o hikayeyi nerede olursak olalım yazarız” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!