Mart 26, 2023

46.500 TL Ödüllü Sokak Basketbol Turnuvası Kayıtları Başladı !

Sokak kültürü ile basketbolu birleştiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu yılda sokak basketbolu turnuvası düzenliyor.
 
Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Spor ve Sağlıklı Yaşam Şube Müdürlüğünce bu yıl altıncısını gerçekleştirilecek olan Ödüllü 3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası başlıyor. 5 kategoride düzenlenecek olan turnuvaya ücretsiz başvuru yapacak olan sporcular bu yılda da kıyasıya mücadele edecek. Basketbolsever ve kendini ispatlamak isteyen herkes bu turnuvaya katılabilecek.
 
Çekişmeli mücadelelerin yaşanacağı turnuvalar Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yeniliklerle vatandaşların vazgeçilmezi olan Altınordu ilçesi Tayfun Gürsoy Parkı’nda yapılacak. Turnuvaların başvuruları 7-23 Temmuz tarihleri arasında www.ordu.bel.tr adresinden gerçekleştirilecek. 7 gün sürecek olan maçlara 26 Temmuz’da start verilirken, karşılaşmalar 1 Ağustos’ta sona erecek.
 

Dünyanın her yerinde oynanan farklı formatlardaki sokak basketbolundan esinlenerek geliştirilen 3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası’nda Büyükler (2003 ve altı), Genç Erkek (2004, 2005, 2006), Genç Kadın (2004 ve üstü), Yıldızlar (2007, 2008, 2009) ve Küçükler (2010 ve üstü) olmak üzere beş kategoride sporcular rekabet edecekler. Turnuva sonucunda dereceye giren takımlara ise toplamda 46 bin 500 TL ödül verilecek.
 
Yapılacak olan turnuvalarla ilgili açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ordu’da spora ve sporcuya büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda planlamalarımızı yapıyor ve çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Ordu’yu sporcu şehri yapma yolunda ilerliyoruz. Bu anlamda basketbol severlerimizi de unutmuyoruz. Geçen sezon pandemi dolayısıyla ara verdiğimiz sokak basketbolu turnuvalarına bu yıl kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tüm basketbolseverlerimizi Büyükşehir Belediyemizin başlatmış olduğu basketbol turnuvalarına davet ediyorum. İnanıyorum ki bu maçlarda sporcularımız kıyasıya mücadele edecekler. Başarılı olan takımlarımıza ise toplamda 46 bin 500 TL ödül verilecek. Yakın zamanda start vereceğimiz maçlarımızı yakından takip edeceğim. Şimdiden tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!