Mart 28, 2023

Busenaz Sürmeneli, Ordu’da Hazırlanacak !

23 Temmuz-8 Ağustos’ta düzenlenecek Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye Boks Milli Takımı’nın madalya umudu olan Busenaz Sürmeneli, Ordu’da kampa girdi.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılım hakkı elde eden Türkiye’nin altın madalya umudu milli boksör Busenaz Sürmeneli, 16 Temmuz 2021 tarihine kadar Ordu’da hazırlanacak. Trabzon doğumlu ve Trabzonspor Kulübü sporcusu olan Busenaz Sürmeneli, 16 Temmuz’a kadar Ordu’da hazırlanacak.

Kariyerinde 2019 AIBA Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası, 2019 yılında Rusya’da düzenlenen 22 Yaş Altı Avrupa Boks Şampiyonası, Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Uluslararası Eli Boks Turnuvası, Rusya’da düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda altın madalya kazananan 21 yaşındaki milli sporcumuz Rusya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda kariyerinde ilk büyükler dünya şampiyonluğuna ulaşarak, Türk spor tarihinde kendine ayrı bir parantez açmayı da başarmıştı.

Türkiye Boks Federasyonu ve Kadınlar Boks Milli Takım Teknik Direktörü Cahit Süme, 29 Haziran 2021 tarihinde bitecek olan kampı 16 Temmuz 2021’e kadar uzattı. Milli Sporcu kamp programının bitmesinin ardından Ordu’dan direkt Tokyo’ya gidecek.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!