Mayıs 31, 2023

2021-2022 sezonunda nihayet açılışı yapılan Yeni Ordu Stadyumu’nda hafta sonu 48 maçtan daha sıkı aralıkla iki 3.Lig ekibi sahaya çıkacak.

2017 yılında atılan temelinin ardından bitirilme süreci oldukça sancılı olan Yeni Ordu Stadyumu, tüm tartışmalar eşliğinde henüz ismi bile konulmadan aradan geçen dört yılın ardından açılmıştı. 3.Lig’de takvimler 23 Kasım ve lig takvimi 9.haftayı gösterdiğinde açılan stadyum ev sahibi ekiplerin aldığı mağlubiyetlerle dikkat çekerken, bu hafta sonu ise iki takım iki farklı günde maç yapacak.

İlk olarak Cumartesi günü 52 Orduspor Futbol Kulübü, saat 13:00’de Gema Polimer Şile Yıldızspor ile Yeni Ordu Stadyumu’nda karşı karşıya gelecek. Bu karşılaşmanın bitiş düdüğüyle birlikte henüz üzerinden 24 saat geçmeden Pazar günü yine saat 13:00’de Orduspor Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, Gümüşhanespor’u konuk edecek.

Yeni Ordu Stadyumu açılışından bu yana Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’ne 4 karşılaşmada ev sahipliği yaparken, Mor-Beyazlı ekip bu maçların tamamımı kaybettti. 52 Orduspor Futbol Kulübü ise Yeni Ordu Stadyumu’nda oynadığı 3 karşılaşmada 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!