52 Orduspor Futbol Kulübü İsim Arıyor !

Misli.com 3.Lig ekiplerinden 52 Orduspor Futbol Kulübü, isim değişikliğine gitmek zorunda kaldığı için değişimin ardından kulüp tarihindeki 7.ismi ile mücadele edecek.

Geçtiğimiz sezona Yeni Orduspor adıyla başladıktan sonra devre arasında 52 Orduspor Futbol Kulübü olarak yoluna devam eden Ordu temsilcisi, yeni sezonda da değişikliğe gitmek zorunda kalacak. Kurulduğu günden bu yana 5 kez ismini değiştiren 52 Orduspor Futbol Kulübü, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün şikayetinin ardından Türkiye Patent Enstitüsü (TPE) tarafından uyarılarak tescil alamadı.

Köy Hizmetleri, Özel İdarespor, Güzelorduspor isimleriyle Ordu Amatör ve Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Ordu temsilcisi, 3.Lig’e yükseldikten sonra adını Ordu Futbol Kulübü yapmıştı. Ordu Futbol Kulübü adını kullanmadan sezona ise Yeni Orduspor olarak başlayan Mor-Beyaz-Yeşilli ekip, 2.5 yıl bu isimle mücadele etmişti. Geçen sezonun devre arasında ise Şükrü Bodur’un başkanlığa gelmesinin ardından takımın adı 52 Orduspor Futbol Kulübü olmuştu.

52 Orduspor Futbol Kulübü isim tescil hakkı için 10 Ocak 2020 tarihinde Türkiye Patent Enstitüsü’ne (TPE) başvuruda bulunmuş ve başvuruTPE tarafından 12 Şubat 2020 tarihinde kabul edilmişti. Orduspor’un arma ve isim hakkını elinde bulunduran Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü Başkanı Şavaş Şimşek’in söz konusu kulübün ‘Orduspor’ ismini kullanmasının mümkün olmadığını, bu durumun 6769 sayılı Sinai Mülkiyet Kanunu’nun 18. Maddesi uyarınca yasal olmadığını belirterek Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) itirazda bulundu. Konuyu değerlendiren Türk Patent Enstitüsü, Başkan Savaş Şimşek’in başvurusunu haklı bularak 52 Orduspor Kulübü’ne uyarı yazısı gönderdi, isminin tescil edilmediğini açıkladı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!