”Orduspor Adını, Sadece Orduspor 1967 F.İ.S.K. Kullanacak”

Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün 52 Orduspor Futbol Kulübü’nü isim hakkından dolayı Türkiye Patent Enstitüsü’ne şikayetinin yakıları sürerken, Savaş Şimşek açıklamada bulundu.

1967 yılında kurulan Orduspor’un logo ve isim hakkını elinde bulunduran Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü Başkanı Savaş Şimşek, Türkiye Patent Enstitüsü şikayeti sonrasında 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün isim patent hakkı askıya alınmıştı. Konu ile ilgili ise Savaş Şimşek’in açıklamaları dikkat çekti.

Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü Başkanı Şavaş Şimşek’in söz konusu kulübün ‘Orduspor’ ismini kullanmasının mümkün olmadığını, bu durumun 6769 sayılı Sinai Mülkiyet Kanunu’nun 18. Maddesi uyarınca yasal olmadığını belirterek Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) itirazda bulundu. Konuyu değerlendiren Türk Patent Enstitüsü, Başkan Savaş Şimşek’in başvurusunu haklı bularak 52 Orduspor Kulübü’ne uyarı yazısı gönderdi, isminin tescil edilmediğini açıklamıştı.

Savaş Şimşek konuyla ilgili olarak “Marka tescili Orduspor’un olduğu için ve şuanda mevcutta bizim elimizde bulunduğundan bizde kulübümüzün haklarını aramakla mükellefiz. İtirazımızda bulunduk. Kabul gördü. Marka Patent Enstitüsü, Orduspor isminin, Orduspor 1967 Futbol Kulübü dışında başka yerde kullanılmasına izin vermiyor. Orduspor adını, sadece Orduspor 1967 kullanacak. Onun haricinde kimsenin de kullanmasını istemiyoruz. Biz kendi hakkımızı arıyoruz. Kimseyle de bir sorunumuz, derdimiz yok. Bu bir örnek karar oldu.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!