52 Orduspor Futbol Kulübü’nün Eski Futbolcusundan Gazeteciye Ağır Söz !

Misli.com 2.Lig’de Play-Off müsabakasında Ankara Demirspor ile Kocaelispor arasında oynanan maçta Ankara Demirsporlu birkaç futbolcu ile foto çekim alanında yer alan gazeteci Yunus Emre Kartal arasında geçen diyalog maçın önüne geçti.

2020-2021 sezonunda 1.Lig’e yükselecek takımlar için son viraj olan Misli.com 2.Lig Play-Off müsabakası kapsamında Ankara Demirspor ile Kocaelispor karşı karşıya geldi. Ankara Demirspor forması giyen eski 52 Orduspor Futbol Kulübü futbolcusu Mustafa Kayabaşı’nın ise maç esnasında saha kenarına karışması, maçı adeta örtbas etti.

Karşılaşmada görev yapan İHA muhabiri Yunus Emre Kartal’ın çekim için bulunduğu alanda ısınmak isteyen Ankara Demirsporlu futbolcu Serdar Eylik’e yapılan uyarılar kayıtsız kalınca, Eylik ısınmasını o bölgede sürdürmeye devam etti. Yapılan uyarılara rağmen bölgeden uzaklaşmayan Eylik’e uyarılar artınca, karşılaşmaya saha içerisinde yer alan Mustafa Kayabaşı olaya müdahale konusunda çirkin bir tutum sergiledi. Olay yerinde olan diğer gazetecilerin beyanatlarına göre Yunus Emre Kartal’ın üzerine yürüyen Mustafa Kayabaşı’nın ayrıca defalarca küfür ettiği belirtidi.

Yunus Emre Kartal sosyal medya hesabından yaptığı açkıklamada yaşanan olayı anlatırken: ”Olay tam duruldu derken hadsiz bir futbolcu küfürler ederek üzerime koştu. Hakem arkadaşa “Küfür ediyor hocam” demem rağmen kırmızı kart göstermek yerine umursamadan olay yerinden ayrıldı.” dedi.

Kocaeli Yerel Spor Muhabiri Erdem Övünç olay yerinde olduğunu belirtirken konuyu ise: ”Orada neler oldu. Uzun uzun anlatacağım. Ancak Serdar Eylik ve Mustafa Kayabaşı’na hiç yakışmadı. Hele Mustafa… Adam ortada bir şey yokken bildiğin ağız dolusu küfür etti. Şikayetçi olundu zaten. Her türlü de şahidim.” diyerek açıkladı. Karşılaşmanın hakemi ise Mustafa Kayabaşı’na herhangi bir cezai yaptırım uygulamadı.

Olayların başlangıcında bulunan Serdar Eylik 2010-2011 sezonunda kiralık olarak geldiği Orduspor’da sadece 1 maçta forma giymişti. Mustafa Kayabaşı ise 52 Orduspor Futbol Kulübü forması ile 2017-2019 sezonları arasında 59 maça çıkmıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!