6 Yılda İsimler Değişti, Senaryo Değişmedi !

2014 yılı yerel seçimleri öncesinde Orduspor üzerinden oy toplayan ve Belediye Başkanı olan Enver Yılmaz’ın ardından geçen sene aynı yolu…

 6 Yılda İsimler Değişti, Senaryo Değişmedi !

2014 yılı yerel seçimleri öncesinde Orduspor üzerinden oy toplayan ve Belediye Başkanı olan Enver Yılmaz’ın ardından geçen sene aynı yolu izleyerek Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Mehmet Hilmi Güler’in, seçim öncesi Orduspor ile ilgili verdiği sözleri tutmaması senaryoyu yineledi.

1967 yılında kurulan Orduspor’un amatöre düşmesinde tek sorumlu olan ve Süper Lig’e çıkıldığında yaptığı maddi ve manevi hatalar zincirini kıramayan Nedim Türkmen ile Orduspor arasında davanın sonucu merak ediliyor. 2019-2020 sezonunda herhangi bir ligde mücadele etmeyen Orduspor’un kötü gidişatının en büyük sorumlusu olan eski Başkan Nedim Türkmen davası sürerken, takımın son yıllarda siyaset malzemesi yapılması gözlerden kaçmadı.

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Ordu’da Büyükşehir Belediye Başkan görevine gelen Mehmet Hilmi Güler seçim öncesinde Orduspor ile ilgili sosyal medya ve yerel medyada birçok açıklama yaparken, seçim sonrasında ise vaatlerini yerine getiremedi. Güler’in her fırsatta Orduspor için kapsamlı model uygulamaya koyacağını söylerken, Barcelona ile bile görüşme sağladıklarını belirtmişti.

Sezon başında Ordu spor kamuoyunda çokça tartışılan Orduspor-Yeni Orduspor konusunda oyalama taktiğinin uygulandığını belirten Mehmet Hilmi Güler: “Herkesin ayrı ayrı takımı olmak zorunda değil. Kimse buradan nefsini tatmin etmeye kalkmasın. Öyle bir de başkasının parasıyla hareket etme yok, benim için geri vites yok. Bu takımla çıktık, seven peşinden gelir” demişti.

Orduspor’un liglere katılmaması ve 52 Orduspor Futbol Kulübü yanı sıra Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü projesinin ortaya çıkmasına ses çıkarmayan Mehmet Hilmi Güler, ‘tek bir Orduspor var’ ifadelerini her seferinde söylemesine rağmen Orduspor isimli takım sayısı 3’e çıkmasına engel olmadı.

Ordu Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da seçim çalışmalarında Orduspor’u reklam yapmış ancak göreve geldikten sonra Yeni Orduspor projesini hayata geçirerek, düşen Orduspor’a bir tekme daha vuran isim olmuştu.

SAMET KARADAĞ

Related post

52 Orduspor Futbol Kulübü’nde En Güçlü Aday Hamza Mutlu

52 Orduspor Futbol Kulübü’nde En Güçlü Aday Hamza Mutlu

Teknik Direktör Ahmet Yıldırım ile Aliağa Futbol A.Ş. mağlubiyeti sonrasında yollarını ayıran 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde takıma yeni teknik direktör arayışları…
52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Teknik Direktörsüz Hazırlık Başladı

52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Teknik Direktörsüz Hazırlık Başladı

TFF 3.Lig’de Aliağa Futbol A.Ş.’de deplasmanda kaybeden ve teknik direktör Ahmet Yıldırım’ın bu maçına ardından istifa ettiği 52 Orduspor Futbol Kulübü,…
52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Yavuz İncedal Geri Mi Gelecek?

52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Yavuz İncedal Geri Mi Gelecek?

Geçen sezon 21.haftada alınan mağlubiyetin ardından Ahmet Taşyürek ile yollar ayıran 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde göreve Yavuz İncedal getirilmiş ve takım…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir