Adil Mısırcı’ya, Ay-Yıldızlı Davet !

Ordu Büyükşehir Belediyesi sporcusu Adil Mısırcı, ay yıldızlı formayla milli takımda madalya kovalayacak.

Dünya Güreş Birliğini (UWW) tarafından 28 Haziran-4 Temmuz 2021 tarihinde Almanya’nın Dortmund şehrinde organize edeceği Gençler Serbest Güreş Avrupa Şampiyonası’nda Ordu Büyükşehir Belediyesi sporcusu Adil Mısırcı 125 kg’da ülkemizi temsil edecek. Geçtiğimiz ay Türkiye’de yapılan, 23. Uluslararası Gençler Serbest ve Greko-Romen Güreş Şampiyonlar Turnuvası’nda altın madalya kazanan Adil Mısırcı, milli takım kampına davet edilmiş ve yapılan testlerin ardından mili takıma çağrıldı.

Milli takım kampına davet edildiği için çok mutlu olduğunu belirten Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımı sporcusu Adil Mısırcı, “Geçtiğimiz ay ülkemizde düzenlenen turnuvada altın madalya alarak önemli bir başarıya imza attım. Şimdi aynı başarıyı Almanya’da düzenlenecek şampiyonada tekrarlamak istiyorum. Bu konuda bana destek veren tüm antrenörlerime ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum” dedi.

‘’SPORCULARIMIZ İLE GURUR DUYUYORUZ’’

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak son yıllarda spora ve sporcuya verdikleri desteklerin karşılığını fazlasıyla aldıklarını belirten Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Mili takımda ay yıldızlı formalarla ülkemizi temsil eden sporcularımıza başarılar diliyorum. Alacakları başarılar hem bizi hem de ülkemizi gururlandıracaktır. Kulübümüz bünyesinde geride bıraktığımız süreç içerisinde ulusal ve uluslararası birçok mücadelede dereceler elde ettik. Özellikle farklı branşlarda yer alan sporcularımızın milli takımlarda yer almaları gurur verici. Bizlere bu gururu yaşattıkları için onlara çok teşekkür ediyor, karşılaşmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Samet Karadağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!