Ordulu Yetenekler Perşembe’de Aranıyor !

yetenek avı perşembe

default

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ilki Ulubey ilçesinde yapılan ve büyük ilgi gören Ordu Yeteneklerini Arıyor Projesi’nin ikinci etabı Perşembe ilçesinde gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi, çocukların ilgi duyduğu ve yetenekli olduğu spor dallarında onları geliştirmek ve yetiştirmek için başlattığı Ordu Yeteneklerini Arıyor Projesi devam ediyor. 19 ilçede yapılması planlanan ve ilki Ulubey ilçesinde gerçekleştirilen projenin ikinci etabı Perşembe ilçesinde yapıldı.

Perşembe ilçe stadyumu ile kapalı spor salonunda gerçekleştirilen projeye katılan 7-14 yaş grubu öğrenciler, futbol, basketbol, voleybol, atletizm, yelken ve kano branşlarında yetenek taraması yapıldı. Testlerde başarılı olan çocukları ilgilendikleri branşa göre takip edilecek ve daha sonra değerlendirmeye alınacak.

“ÇOCUKLARIN GELECEĞİNE YÖN VERECEK BİR PROJE”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Spor ve Sağlıklı Yaşam Şube Müdürü Hacı Cemal Armutlu, proje sayesinde gelecekte çocukların hangi branşta daha yetenekli olduğunu görme fırsatı elde ettiğini söyledi. “Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Spor ve Sağlıklı Yaşam Şube Müdürlüğü olarak düzenlediğimiz, Ordu Yeteneklerini Arıyor Projesi’nin ikinci etabı Perşembe ilçesinde gerçekleştirdik. Perşembe ilçemize özel olarak futbol, basketbol, voleybol, atletizmin dışında yelken ve kano branşlarında 7-14 yaş aralığındaki gençlerimizin yeteneklerini test ettik. Güzel bir çalışma oldu. Katılımın da iyi olduğu bu projemizi ilerleyen günlerde açıklayacağımız diğer ilçelerimiz ile devam edeceğiz” dedi.

TERCİH EDİLEN BRANŞLAR DEĞİŞMEDİ

Perşembe ilçesinde gerçekleştirilen Ordu Yeteneklerini Arıyor Projesi’nde gençlerin tercih ettiği branşlar yine değişmedi. Yapılan testlerde öğrencilerden 28 kişi futbol, 24 kişi basketbol, 14 kişi voleybol ve 26 kişi ise atletizm branşlarını tercih etti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!