Akkuş Belediyespor’da 4 Kişide Covid-19 Tespit Edildi !

Voleybol Erkekler 1.Ligi’nde mücadele eden Akkuş Belediyespor Erkek Voleybol Takımı’nda, Yurt Grup Erzin Yeşilkent maçı öncesinde yapılan Covid-19 testi sonrasında 4 kişide pozitif vakaya rastlandığı açıklandı.

2020-2021 sezonunda mücadele ettiği Voleybol Erkekler 1.Lig’de maçlarına devam eden Akkuş Belediyespor’da, Covid-19 şoku yaşanıyor. Ordu temsilcisinden yapılan açıklamada, yapılan Covid-19 testinin ardından kulüpte 2’si sporcu olmak üzere 4 kişinin Covid-19 olduğunu açıklandı.

Akkuş Belediyespor’da A takımdan ve altyapıdan 1’er sporcu olmak üzere, teknik ekipten ve kulüp personellerinde 1’er kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı söylendi. 4 kişinin karantinaya alındığı ve izalasyon sürecine başlandığı açıklandı.

Ordu temsilcisinin 7 Kasım’da Yurt Grup Erzin Yeşilkent, Hatay Büyükşehir Belediyespor ve Türşad maçlarının ertelendiği açıklandı: İşte Akkuş Belediyespor’dan yapılan açıklama:

”Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) 1. Lig’de mücadele eden Akkuş Belediyespor Erkek Voleybol Takımımızın oyuncularına ve teknik ekibine düzenli olarak Covid-19 testi yapılmaktadır. Hafta sonu yapılacak maçlar öncesi (03.11.2020) yapılan ve bugün elimize ulaşan Covid-19 test sonuçlarında A Takımdan 1 ve altyapıdan 1 olmak üzere 2 oyuncumuz; teknik ekipten bir sorumlumuzun ve kulüp çalışanımızdan 1 kişinin Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Test sonucu pozitif çıkan oyuncularımız, teknik ekip ve çalışanımız karantinaya alınarak tedavi süreçlerine başlanmış olup, sağlık durumlarıyla ilgili gelişmeler yakından takip edilmektedir.
Akkuş Belediyespor’umuzun; 7 Kasımda oynayacağı Erzin Yeşilkent Belediye Spor, 9 Kasımda oynayacağı Hatay Büyükşehir Belediye Spor ve 14 Kasım tarihinde oynayacağı Türşad (Adilcevaz) maçları ileri bir tarihe tehir edilmiştir.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!