”Ali Cengiz Oyununuz Elinizde Patlayacak”

2020 yılının Temmuz ayında yapılması gereken ancak Covid-19 pandemi süreci nedeniyle ertelenen Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Seçimleri henüz yapılmazken, başkanlığa ise Genel Sekreter Metin Kır’ın getirilmesine tepkiler devam ediyor.

Ordu Spor’unda sular durulmuyor. Ordu ASKF Olağan Seçimli Genel Kurulu henüz yapılmazken, mevcut başkan Mustafa Kılıç’ın görevi bırakmasıyla birlikte gözler yeni başkana çevrilmişti. Kongre öncesinde adaylığını koyan isimler Ordu ASKF Genel Sekreteri Metin Kır ve bir dönem başkanlık yapan Zafer Öztürk olmuştu.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkan Kılıç’ın istifasının ardından toplanarak oy birliği ile göreve Metin Kır’ın getirildiğini açıklamıştı. Kongre tarihini henüz belirlenmemesi tepkileri beraberinde getirirken, Zafer Öztürk ise Metin Kır ve ekibinin ‘Ali Cengiz Oyunları’ ile başkan kalmaya devam ettiğini açıkladı.

Başkan Adayı Zafer Öztürk yaptığı açıklamada: ”Temmuz ayında yapılması gereken Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Genel Kurulu pandemiden dolayı ertelendikçe, Federasyona bağlı 87 kulüp varken erteleme sürecinde 50’ye takım üyelik yapılması ne kadar doğru ? Baktığımızda bu kulüpler oy kullanıp başkanı belirleyecekler. Seçim kazanmak için 50 kulübü üye yapmak ve bize yakın kulüpleri üye yapmamak ne kadar doğru ? Hakkı olmayan üye kulüplerle seçim kazanmak ancak size yakışır. Ama mücadelemiz bitmedi. Ali Cengiz oyununuz elinizde patlayacak.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!