Altınordu Belediyesi’ne ‘Çöp’ Sitemi !

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’in yeni ekiplerinden Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, antrenmanlarını yaptıkları tesislerin etrafındaki çöp konteynırları azaltılmasından dolayı Altınordu Belediyesi’ne sitemde bulundu.

Ordu’nun Altınordu İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alan tesislerde antrenmanlarını sürdüren Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile Altınordu Belediyesi’nin arası çöp konteynırı nedeniyle açıldı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler tarafından stadyum yanına tesis sözü verilen ancak sonra aynı mevkiye otopark yapılmasından dolayı Cumhuriyet Tesisleri’ndeki tesisleri kullanmaya başlayan Mor-Beyazlı ekip, şimdi de çöp sorunu yaşıyor.

Kulüp tesislerinin yakınlarında yer alan çöp konteynırlarının Altınordu Belediyesi tarafından azaltıldığını belirten Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü konu ile ilgili olarak ”Altınordu Belediyesi’nin, tesislerimizin çevresinde yer alan çöp konteynırlarının sayısını azaltması ve çöpleri toplamaması sonucunda oluşan kirli görüntü kulüp personelimizin sağlığını riske atmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ayrıca ”Salgın hastalıkla mücadele ettiğimiz bu süreç içerisinde Altınordu Belediyesi’nin Kulüp personellerimizin sağlığını hiçe sayan bu eylemi gerçekleştirme sebebini merak ediyoruz” denilerek Altınordu Belediyesi’ni kınadıkları ve derhal görevlerini yapmaları gerektiği açıklamaları da yapıldı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!