Mart 26, 2023

Ordu’da son haftalarda konuşulan Orduspor-Altınordu Belediyespor birleşmesi cephesinde, Altınordu Belediyespor cephesinin Orduspor ile birleşme konusunda gelen teklifleri reddediği belirtiliyor.

Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden ve Ordu 2.Amatör Lig’e düşürülen Orduspor’un, sezonun ilk yarısından itibaren Altınordu Belediyespor ile birleşeceği konuşuluyordu. Ordu Eski Büyükşehir Başkanı Engin Tekintaş’ın büyük bir gayret ile yapmak istediği birleşme konusu, yerel seçimlerden sonra ise çıkmaza girmişti.

Orduspor yönetimi ve teknik heyetinin Altınordu Belediyespor ile birleşmeye sıcak bakarken, Altınordu Belediyespor cephesinde ise bu konu çok fazla gündemde değil. Orduspor’da anonim şirketi olma konusunda atılan adımların öncüsü olan ve hacizde olan logoyu kendi üzerine alan Savaş Şimşek’in, Orduspor Divan Kurulu üyeleri ile birlikte Altınordu Belediyespor cephesi ile görüştüğü ancak ret cevabı aldığı belirtildi.

Savaş Şimşek’in Altınordu Belediyespor cephesine ‘logoyu sizin himayenize getireyim, futbol takımını bize verin. Logo altında salon sporları ve amatör sporlarını siz yönetin’ teklifini sunduğu ancak Altınordu Belediyespor’un bu teklifi kabul etmediği öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!