Mart 29, 2023

Orduspor 2.Amatör Lig’e Düşürüldü !

2018-2019 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig’de şampiyon olmasına rağmen Spor Toto Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçında Altınordu Belediyespor’a yenilen Orduspor’un, yabancı futbolcu Kostovski’ye olan borçlarından dolayı 2.Amatör Lig’e düşürüldüğü belirtildi.

FIFA’da birçok dosyası olan Orduspor’da sezon sonunda bir kötü haber daha geldi. Eski Kulüp Başkanı Nedim Türkmen döneminde takımda forma giyen birçok yerli ve yabancı futbolcuya borcu olan Orduspor’a 2.Amatör Küme’ye düştüğü yazısı geldi. Önce Ordu Amatör Spor Federasyonu’na gelen yazının daha sonra Orduspor Divan Heyetine ulaştırıldığı belirtildi.

Konuyla ilgili hemen Ankara’da giden Orduspor Divan Kurulu Başkanı Mahir Akdere’nin, yetkililerle konuyu çözüme kavuşturması bekleniyor. Orduspor’da geride kalan sezonda Miguel Garcia’ya olan borçtan dolayı 6 puan silme cezası gelirken, son yıllarda gelen puan silme cezalarının kotasının dolduğu ve Kostovski dosyasıyla takımın düşürüldüğü belirtildi.

Orduspor’un TFF 1.Lig’de mücadele ettiği dönem 31 karşılaşmada forma giyen Makedon oyuncu Kostovski’ye olan borçlardan dolayı gelen cezanın ardından Divan Kurulu Başkanı Mahir Akdere’nin takımı 2.Amatör Lig’de oynatmak istemediği ve bir şekilde çözüm sürecine girmek istediği konuşuluyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!