Altınordu ve Ulubey Kararını Açıkladı !

2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele etmesi beklenen Altınordu Belediyespor ve Ulubey Belediyespor, Türkiye Futbol Federasyonu’nun planlamasını yapacağı lige bu sezon katılmayacağını açıkladı.

Covid-19 pandamı sürecinde bir türlü başlamayan Spor Toto Bölgesel Amatör Li hakkında Türkiye Futbol Federasyonu son olarak Haziran ayında başlayacağını açıkladı. İlk olarak Nisan ardından Mayıs olarak belirtilen tarih Haziran’a ertelenirken, lig statüsünün ise sonra açıklanacağı belirtildi.

2020-2021 sezonunda zorunlu katılımın olmayacağını açıklayan Türkiye Futbol Federasyonu, Covid-19 test ücretlerini, yol seyahat ve otel konaklama ücretlerini kulüplerin ödeyeceğini açıklamıştı. Bu sezon lige katılmayan takımların ise önümüzdeki sezon yine Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edebileceğini belirtti.

Yaklaşık 3 aydan bu yana antrenmanlarına devam eden Ulubey Belediyespor ve Altınordu Belediyespor, TFF’nin kulüplere tanıdığı ‘Bu sezon lige katılmazsanız bile, gelecek sezon BAL Ligi’nde yer alabilirsiniz’ kararına uyarak lige katılmayacaklarını ve gelecek sezon lige daha iddialı bir şekilde hazırlanacaklarını açıkladılar.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!