Orduspor’da altyapıdan yetişen, 3 sezon boyunca profesyonel futbol oynayan orta saha oyuncusu Burak Özsoy, 2 sezonun ardından yeniden Ordu’ya dönerek Yeni Orduspor ile anlaşmaya vardı.

Teknik Direktör Telat Özden’in isteği üzerine Yeni Orduspor’un kadrosuna kattığı Burak Özsoy, yeniden Ordulu taraftarların önünde futbol oynayacağı için mutlu olduğunu dile getirdi.

“Armayı en iyi şekilde taşıyacağım”

Taraftarları yeniden ateşleyip eski günlere dönmek istediklerini aktaran Özsoy; “2 yılın ardından yeniden Ordu’ya gelmek benim için güzel bir duygu. İstanbul’da doğup büyüdüm ama Ordu’da da 6 senem geçti. Tekrar Ordum , memleketim için bir şeyler yapmaya geldim. Güzel bir sezon geçirip, tekrar Ordu halkını hak ettiği yerlere taşımak istiyoruz. Ordu’da taraftarlarımızda ve halkta biraz küskünlük var gibi. Futbola daha aşkla bağlılardı ama şimdi eski coşku yok. Yeniden taraftarlarımızı ateşlemek için buradayız. Tekrar memleketimde armayı en iyi şekilde taşıyacağım. Güzel başarılara imza atmak istiyoruz” dedi.

Kariyeri

25 yaşındaki orta saha oyuncusu, Orduspor forması ile TFF 1.Lig, TFF 2.Lig ve TFF 3.Lig’de forma giydikten sonra Bölgesel Amatör Lig’de Ceyhanspor ve Çubukspor’da forma giydi. 3.Lig’de ise Nevşehir Belediyespor formasını terletti. Burak Özsoy, BAL Ligi’nde Ceyhanspor’da 4, Çubukspor’da ise 9 maçta forma giymişti. Ordulu oyuncu, Nevşehir Belediyespor’da 16 müsabakada forma giyerken, 998 dakika sahada kalıp 1 tane de gol kaydetmişti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!