Balıkesirspor 10 Yıl Sonra Ordu’ya Geliyor, Bu Sefer Rakip Orduspor 1967 A.Ş.
TFF 3.Lig’de Cumartesi akşamı saat 18:00’de Yeni Ordu Stadyumu’nda oynanacak olan Orduspor 1967 A.Ş. – Balıkesirspor maçı öncesinde ilginç bir…
![Balıkesirspor 10 Yıl Sonra Ordu’ya Geliyor, Bu Sefer Rakip Orduspor 1967 A.Ş.](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/10/balikesirspor.jpeg)
TFF 3.Lig’de Cumartesi akşamı saat 18:00’de Yeni Ordu Stadyumu’nda oynanacak olan Orduspor 1967 A.Ş. – Balıkesirspor maçı öncesinde ilginç bir istatistik ortaya çıkarken, 10 yıl sonra Ordu’ya lig maçı için gelecek olan Balıkesirspor kulüp tarihinde ilk kez Orduspor 1967 A.Ş. ile karşı karşıya gelecek.
2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig 4.Grup’ta Orduspor 1967 A.Ş. ile Balıkesirspor, karşı karşıya geliyor. Profesyonel liglerde üçüncü sezonu olan Orduspor 1967 A.Ş. ile son dönemlerde her mücadele ettiği lige veda eden ve bir anda 3.Lige kadar gerileyen Balıkesirspor Yeni Ordu Stadyumu’nda sahaya çıkacak. Orduspor 1967 A.Ş.’nin konuk edeceği Balıkesirspor ise 10 yıl sonra Ordu’ya gelecek ve sahaya çıkacak.
Balıkesirspor en son Ordu’ya 2013 yılında gelirken, 30 Kasım 2013’te Trendyol 1.Lig maçı için 19 Eylül Stadyumu’nda Orduspor’un konuğu olmuştu. 2013-2014 sezonu mücadelesi olan ve sezonun ilk yarısı maçı olarak kayıtlara geçen mücadeleyi Balıkesirspor Karikari’nin 39.dakikada attığı golle 1-0 kazanmıştı. Sezonun ikinci yarısında oynanan rövanş maçı 2-2 biterken sezon sonunda ise Orduspor rekor puan almasına rağmen ligi üçüncü sırada tamamlamış ve Orduspor’un önünde ikinci olarak Süper Lige yükselen takım Balıkesirspor olmuştu.
10 yıllık süreç içerisinde Ordu ekipleri ile karşı karşıya gelmeyen Balıkesirspor, 30 Kasım 2013’te 19 Eylül Stadyumu’nda Orduspor ile oynadığı maçın üzerinden geçen 10 yılın ardından ilk kez Ordu’da sahaya çıkacak. Çok şeyin değiştiği 10 yıllık süreçte ise Balıkesirspor hem Yeni Ordu Stadyumu’nda sahaya çıkacak hem de rakibi Orduspor 1967 A.Ş. olacak.
SAMET KARADAĞ