Ordu’da hentbol denilince aklan gelen ilk kulüp olan Ordu Gençlerbirliği, tecrübeli antrenör Ercan Akman önderliğinde hem altyapı hem de A takım kategorilerinde mücadelesine başarılı bir şekilde devam ediyor.

Ordu’da hentbolun gelişmesi adına gecesini gündüzüne katan Ercan Akman’ın takımı Ordu Gençlerbirliği, yine yaptı yapacağını.

Ordwu Gençlerbirliği, erkek takımıyla Hentbol Erkekler 2.Ligi’nde büyük bir başarı yakalarken, 1.Lig’de mücadele edebilmek için Türkiye Hentbol Federasyonu’nun kararına odaklandı.

Hentbol Bayanlar Bölgesel Ligi’nde başarılı olarak 1.Lig’e çıkan Kırmızı Siyahlı ekip, yeni sezondan itibaren Hentbol Bayanlar 2.Ligi’nde boy gösterecek.

“Başarılarımız sürecek”

Ordu Gençlerbirliği olarak A takım kadar altyapı kategorilerinde de çok başarılı olduklarını söyleyen Antrenör Ercan Akman; “Alt yapıda durumumuz yine çok iyi. Geçen sene genç erkeklerde ve genç bayanlarda yarı finallerden geri döndük. Yıldızlarda erkek takımımız finale gitti, kızlar gruplarda elendi. Miniklerde maddi imkansızlıktan dolayı hiç katılamadık. Birde bayanların maçlarına denk gelince bir tarafa gitmek zorunda kaldık. Miniklerde Türkiye Şampiyonasına gittik, kızlarda Türkiye 3. olduk, erkeklerde Türkiye 5. olduk. Liselerde erkekler Türkiye 3’ncüsü olduk. Başarılarımız katlanarak devam edecektir. Yeter ki Ordu takımına sahip çıksın” dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!