Ünye 1957 Spor’da yeni sezon hazırlıkları sürerken, altyapı, Ünye Futbol Kulübü ile birleştirildi. Altyapıdan sorumlu olan Metin Tamtürk de çalışmalara hemen start verdi.

Ünye Futbol Kulübü Başkanı olan Metin Tamtürk, aynı zamanda Ünye 1957 Spor’un da altyapısından sorumlu olacak. Ünye Futbol Kulübü’nde yetişecek olan oyuncular da Ünye 1957 Spor’un başarısı için ter dökecek.

“Biz bir bütünüz”

Ünyeli çocukların daha çok başarıya aç olduğunu aktaran Tamtürk,” Baktığımız zaman ülkemiz genelinde kulüpler kısa zamanda başarıya odaklandıkları için transfer yapmak amacıyla alt yapıyı ihmal ediyorlar. Eğer öyle olmasaydı transfere harcanan paranın çok azını alt yapıda harcamış olsalardı hem Ünye üzerinde hem de ülke genelince bu gün çok farklı konular konuşuyor olacaktık. Bu anlamda ben Ünye 1957 Spor kulübünü alt yapı ve bizlerle olduğu için buna güç birliği demek istiyorum. Alt yapının Ünye’de üreten bir yer olması için biz elimizden gelen gayreti arkadaşlara göstereceğiz. Çünkü baktığımız zaman Ünye 25 yıl profesyonel liglerde takımı olan bir şehir oldu. Biz Ünyespor’la büyüdük. Ama şimdi çocuklarımız ne yazık ki profesyonel bir takım izleyemiyorlar. Alt yapıda olan çocuklarımıza da bizim hedef gösterebileceğimiz profesyonel bir ligde takımızın olması lazım. Ben bu birlikteliği görev paylaşımı olarak görüyorum. Ünye 1957 Spor profesyonel lige çıkmak için bizlerde alt yapıda çalışacağız. Ünye Futbol Kulübündeki oyuncularımız ve Ünye 1957 Spor oyuncularımız ile diğer amatör kulüplerdeki oyuncularımızı da bütün olarak görüyorum. Burada kulüp ismi hiç önemli değil çünkü hepsi Ünye’nin çocuğudur. Hep beraber güzel başarılara imza atacağımıza ben inanıyorum. Burada Ünye’deki çocukların çok daha fazla başarıyı hak ettiğini düşüyorum.” diye konuştu.

Ordu Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!