Mayıs 31, 2023

Başkan Alp: ”Hedefimiz 3.Lig”

Ünye 1957 Spor Başkanı Hamza Alp, “Köşe başlarında konuşanlara sesleniyorum, köşe başlarından konuşmasınlar. Gelsinler bu kulübe herkesin gözü önünde paralarını bağışlasınlar ve bizimle birlikte yönetime dâhil olsunlar” dedi. Ünye 1957 Spor Başkanı Hamza Alp kulüpte son yaşanan son gelişmeleri düzenlediği basın toplantısı ile paylaştı.

Başkan Alp, daha önce kamuoyunda konuşulan Ünye 1957 Spor yöneticileri Hüseyin Şener ve Erdem Vural’ın istifasının yönetimin kararlarına tepki olarak değil, Şener’in sağlık sorunları, Vural’ın ise geleceğe yönelik planlarından kaynaklandığını söyledi. Alp, “Her takımda istifalar olabilir. Nasıl ki isimlerini buraya yazdırmışlarsa istifa etmeleri de o kadar doğaldır. Hüseyin Şener kardeşimizin kendisini ben aradım, yönetimde olur muşum? diye rica ettim. Erdem Vural kardeşimde kendisi bu yönetimde olmak istiyorum dedi. Değerlendirdik, kabul ettik. Bir hafta önce de Hüseyin Şener kardeşim rahatsızlığı dolayısıyla doktorlar ve ailesi de stresten uzak durması gerektiğini söylediler. Dolayısıyla istifa etti. Erdem Vural kardeşimizde bugün değil daha bir yıl öncesinden bir planı vardı. Beklemedeydi fakat bu kadar hızlı gelişeceğini tahmin etmiyordu. Beklemiş olduğu bu iş gerçekleşti ve yollarımızı ayırdık. Yani burada hiçbir yönetici arkadaşımız Ünye 1957 Spor’un önünü göremedik ya da bu iş gitmez diyerek görevinden ayrılmamıştır. Öyle bir düşünceleri kesinlikle yoktur. İstifa eden arkadaşlarımızın yerine yedek listeden Köksal Cındık ve Serkan Güney geldi” dedi.

“BAL Liginde İlk Kulüp Olduk”

Ünye 1957 Spor Kongresinin ardından göreve geldikleri ilk günden itibaren transfer çalışmalarına başladıklarını ifade eden Başkan Hamza Alp, “bildiğiniz gibi Ünye 1957 Spor’da bir ay önce kongre oldu ve görevi devraldık. Görevi devraldığımızdan itibaren de ilk defa bal Ligi’nde transferleri açıklayan bir kulüp olduk. Son günlerde ‘Ünye 1957 Spor’da transferlerde durum ne’ diyen arkadaşlar var. Yönetimimizin almış olduğu bir karar var. Hocamız, as başkanımız ve ben olmak üzere transfer kongresindeyiz. Transferleri ince eleyip sık dokuyoruz. Amacımız Ünye 1957 Spor’u 3. Lige çıkarmak, şampiyon yapmak. Bunu yaparken de emin adımlarla ilerlememiz gerekiyor. Bizde bu anlamda elimizden geldiğince araştırmalar yapıyoruz. Bu zamana kadar 15 arkadaşımızla anlaştık” dedi.

“Bakan Yardımcısı Kıran Arkamızda”

Ünye 1957 Spor’un arkasında İstanbul’daki işadamları ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’ın olduğunun altını çizen Başkan Alp, “biz 120 bin nüfuslu bir şehrin takımını devraldık. Birileri bize dışarıda köşe başlarında, sosyal medyadan laf söyleyerek ‘Bu takımın maçlarına gitmiyoruz’ diyor. Arkadaşlar, bu takıma sahip çıkmanın en güzel yolu buraya gelip yönetici olmaktır, ya da kulübe bağışta bulunmaktır. Konuşanların hiçbirisi maça dahi giderken bilet almadan sahaya girenlerdir. Biz onları kaleye almıyoruz, biz ufak şeylere takınmıyoruz. Bizim arkamızda Ankara’daki büyüğümüz Sayın Dışişleri Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıran var, bürokratlarımız var, İstanbul’daki iş adamlarımız var. Hiç kimse birilerinin söylemiyle bir şeyler konuşmasın” dedi.

“Alt Yapı Tamtürk’e Emanet!”

Ünye 1057 Spor’un alt yapısının lav olduğunu söylentilerine de cevap veren Başkan Hamza Alp, “Benim ağzımdan Ünye 1957 Spor’un alt yapısının lav olduğu ile alakalı bir cümle duydunuz mu? Duymadınız. Ben Ünye 1957 Spor’un alt yapısında bir değişikliğe gideceğimi söyledim ve bunu arkadaşlarıma da bildirdim. Bir araya geldiğimizde daha kesin ve net olarak bunları konuşacağız. Şu anda altyapıda maçlar devam ediyor. Maçlar devam ederken hangi yönetim olursa olsun Hoca değiştirilmez. Ben şu anda hoca falan değiştirmiyor ama gelecekte altyapı ile alakalı düşüncelerim var. Bu düşüncelerimi kamuoyuna belirtmemiştim, buradan deklare ediyorum. Altyapımızı Metin Tamtürk hocamıza teslim ediyorum. Metin Tamtürk hocamızla gelecek ile alakalı güzel düşüncelerimiz var” dedi.

“3-5 Kişinin Dedikodusuna Kalacak Bir Takım Değil!”

Başkan Alp yönetimin aldığı kararları sokakta konuşanlara da seslenerek, “Köşe başlarında dedikodu yapmayı bırakalım. Benim yerim burası, gelsinler birlikte kir alışverişi yapalım. Ünye’deki futbolcuların dışarıya gitmesine çok seviniyorum. Ünyespor’da oynamasınlar, dışarıdaki takımlarda oynasınlar, kendilerini geliştirsinler. Onların hedefi dışarıya çıkmak olsun. Tamam, ilk hedefleri Ünye 1957 Spor’da oynamak olsun oynatacağız da. 20 Temmuz’da Seçmeler Yapılacak Ünye 1957 Spor’da 20 Temmuz’da üç gün sürecek seçmelerin yapılacağını da ifade eden Başkan Alp tüm sporcuları davet etti.

“Kamp Yeri Erzurum”

1 Ağustos’ta takımın toplanacağını açıklayan Başkan Alp sezon öncesi kamp için ise Erzurum’u tercih ettiklerini belirtti. Takım 16-30 Ağustos tarihleri arasında Erzurum’da kamp yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!