• Temmuz 30, 2019
  • No Comment
  • 54

Fatsa Yapıyor, Ordu Bakıyor !

TFF 3.Lig’de Ordu’yu temsil edecek Fatsa Belediyespor, kayyum sürecini çabuk atlatıp yeni başkanıyla yeni sezonu düşünmeye başlarken, Orduspor’un yerini almak…

 Fatsa Yapıyor, Ordu Bakıyor !

TFF 3.Lig’de Ordu’yu temsil edecek Fatsa Belediyespor, kayyum sürecini çabuk atlatıp yeni başkanıyla yeni sezonu düşünmeye başlarken, Orduspor’un yerini almak isteyen Yeni Orduspor’da ise olağanüstü kongre öncesinde ölüm sessizliği var.

TFF 3.Lig’de 2019-2020 sezonunda Yeni Orduspor 1.Grupta, Fatsa Belediyespor 2.Grupta ilimizi temsil edecek. Ancak Fatsa yeni sezon hazırlıklarına başlarken, Yeni Orduspor’un hala olağanüstü kongresini bile yapamaması lige katılıp katılmayacağı belirsizliğini de beraberinde getirdi.

Fatsa’da sorun aşıldı

Sezonun ikinci devresinden bu yana kayyum yönetiminde olan ve bu halde bile ligde kalmayı başaran Fatsa Belediyespor, sancılı süreci atlattı. Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’ın da destekleriyle birlikte sorunları tek tek aşmaya başlayan Sarı Lacivertli Kulüp, elini taşın altına koyan Başkan Mehmet Onur Sarıhan ile birlikte bir yola girdi.

Tüm Fatsa birlik oldu

Ligin başlamasına bir aydan az bir süre kala hiçbir hazırlığı olmayan Fatsa Belediyespor, Başkan Mehmet Onur Sarıhan’ın göreve gelmesiyle birlikte hem teknik ekiple anlaştı hem de transferlere başladı. Sarıhan’ın cesaretini gören Fatsalı iş adamları, sivil toplum örgütleri, esnaflar ve vatandaşlar da elini taşın altına koyarak el birliğiyle Fatsa Belediyespor’u hak ettiği yere getirmek için girişimlere başladı.

Ordu beklemede!

Fatsa Belediyespor’da işler dörtdörtlük ilerlerken, Yeni Orduspor’da ise hiçbir hareketlilik yok. Başkan Av. Uğur Çelenk ve yönetim kurulu üyelerinin olağanüstü kongre kararı alıp, bir daha aday olmayacaklarını açıklamasının üzerinden bir hafta geçmesine karşın hala kimsenin adaylığını açıklamaması endişeyi artırdı.

Alternatifler aranıyor…

Orduspor’un eski Başkanı Şükrü Bodur’un Yeni Orduspor başkanlığı için adı geçerken, Bodur’un aday olmayacağını açıklamasıyla bu plan da suya düştü. Yeni Orduspor cephesinde yeni aday arayışları sürerken, kimsenin başkanlığa sıcak bakmaması da eli kolu bağlıyor.

Birlik beraberlik de yok!

Fatsa Belediyespor, belediye başkanının çabaları ve Fatsa halkının birlik beraberlik ruhuyla yeni başkanına kavuşup yeni sezona takımı hazırlarken, Yeni Orduspor’da ise birlik beraberlik adına bir girişim olmadığı için umutsuz bekleyiş sürüyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Fatsa Belediyespor’a Kaptan Emre Şoku, İkinci Kez Oynamadı

Fatsa Belediyespor’a Kaptan Emre Şoku, İkinci Kez Oynamadı

Bu sezon başında kadroya katılan ve kaptanlık pazubandını koluna takan, Belediye Kütahyaspor maçında 65.dakikada kenara gelen ve sezonun en kritik maçı…
Kibar: ”Takımımıza Olan Desteğimiz Hiçbir Zaman Azalmayacak”

Kibar: ”Takımımıza Olan Desteğimiz Hiçbir Zaman Azalmayacak”

TFF 3.Lig 3.Grup’ta mücadele eden Fatsa Belediyespor’da Silivrispor karşısında alınan 4-1’lik mağlubiyetin ardından maç öncesinde tüm biletleri satın alarak taraftarlara bayram…
Fatsa Belediyespor’a, Silivri’den Soğuk Duş 1-4

Fatsa Belediyespor’a, Silivri’den Soğuk Duş 1-4

TFF 3.Lig ekibi Fatsa Belediyespor’da Play-Off iddiasını sürdürmek için çıktığı maçta Silivrispor karşısında istediğini yapamadı ve rakibine 4-1 mağlup olarak taraftarlarını…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir