• Mayıs 15, 2019
  • No Comment
  • 59

Bir Tahterevalli Meselesi !

Ordu’da, yaptığı spor programlarından dolayı samimiyetini yitiren kanal tarafından şahsıma seslenilerek, Orduspor konusunda samimi olmadığım belirtilmiş. Ordu’da yaratılmaya çalışılan kirli…

 Bir Tahterevalli Meselesi !

Ordu’da, yaptığı spor programlarından dolayı samimiyetini yitiren kanal tarafından şahsıma seslenilerek, Orduspor konusunda samimi olmadığım belirtilmiş. Ordu’da yaratılmaya çalışılan kirli spor planlaması ile ilgili dışarıda ‘O kıvırcık saçlı çocuk var ya, hep o karıştırıyor ortalığı’ deyip ekranda ‘Ordusporsuz Ordu Futbolu olmaz’ diyenlerin benim samimiyetimi sorgulaması, bana cevap verme hakkını doğurdu sanırım.

Hiçbir zaman fikirlerimi, düşüncelerimi ya da tepkilerimi saklamadım. Bu yola çıktığımdan beri beni karalamak, düşürmek ve kötülemek için elinden geleni yapan insanlar da oldu. Belki bazılarına cevap vermedim ama verdiğime de saygısızlık yapmadım. Hep saygıyla yaklaştım. Bu şekilde, kendimden emin ve inancımdan vazgeçmeden işime devam edeceğim. Bu konunun çok fazla üzerine takılıp kalmayacağım tabi ama orada konuşulanları madde madde size açıklayacağım.

Öncelikle her programlarının özel izleyicisi adeta medya takipçisi olduğum belirtilmiş. Bana gelen bilgileri teyit etmek dışında ne sizin ne de farklı kanalların programlarını izlemedim. Bu teyitleri yapmanın önemini, geçmiş yıllarda spor programlarınızı Spor52.com sitesinden noktası, virgülüne kadar sunan muhabirlerinize sorabilirsiniz. Ek olarak keşke siz de bilgileri teyit edebilseydiniz, Orduspor-Ulubey Belediyespor maçında Serhat Seçme’nin 1.Amatör Lig gol kralı olduğu ya da geçen sezon final maçı oynamayan Ulubey Belediyespor’da, Volkan’ın geçen sezonda da final maçında sakatlandığı bilgisini vermezdiniz.

Orduspor’u tahterevalliye benzeterek benim havada kalan tarafta olduğum belirtilmiş. Hadi sizin dediğiniz gibi ben havada kalan tarafta olayım ama parka ‘yeni’ gelen salıncak uğruna tahterevalliden vazgeçen sizlerin, gücünün yettiği kadar sallanacağından habersiz olması üzücü olmuş ! Yaptıklarımla aşağılandığını düşünenler olmuş ama geçmişte aykırı ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğu için ceza alanların, bu beyanlara devam ettiğini bilmemesi ise garip bir olay bana göre !

Geçmişe gitmişsiniz, o güzel günlere. Tribünde bugünlerden habersiz, yüksek sesle bağırıyorduk. İlk olarak, 17 maç arka arkaya galibiyet aldığımız sezonda dış sahada anlattığınız maçları dinledim, o heyecanı bitmeyen sesinizle. Daha sonra sizin yaptığınızı söylediğiniz şeyler tabi unutulmaz. Ama bu konuda Nedim Türkmen hakkında düşüncelerinizle aynı konumdasınız. Başarılı olduğunuz konularda sizi övdük, şimdi övgü sırası sizde değil !

Nedim Türkmen demişken, bütün tepkileri Belediye’ye ya da kanalınıza yaptığımı, o kişi konusunda sessiz kaldığımı söylemişsiniz. Yoğun eleştirilerim sonucu bana ulaşan, programa çıkma isteği sunan belirtiğiniz kişiyle daha önce yapılmayan şeyi yakın zamanda gerçekleştiren kimdi ? Kendi sorularımız dışında, Youtube mecrasında -ki kapatabilirdik- yorum özgürlüğü şeklinde program yapıp, programı canlı izleyen herkese istediklerini sorma, söyleme, yazma imkanı sunduk. Belirtiğiniz kişi yalanlarına devam etti, biz birçok konuda aynı fikirde olmadığımızı belirttik. Videoyu istediğiniz zaman Kotyora TV’den izleyebilirsizin !

2017 yılında Basketbol maçında yaşananlardan da bahsetmişsiniz. Evet, maç sonunda mikrofon uzattınız ama eksik anlatmışsınız. Maçta o olayın ardından -yıkılırken sesinizi çıkarmadığınız- tesislerde maçın kalanını izledim. Ardından kulübe gelen bir arkadaş dönemin Kulüp Başkanı Yaşar Pamuk’un beni çağırdığı belirtti. Gittiğimde olayları anlatmam için ısrarlı şekilde mikrofonun bana uzatılması istedi. Pamuk’un ısrar seviyesi sizin isteksiz seviyeniz birbirini çekti ve evet mikrofonu uzattınız. O konuyu çok uzatmadım ve açık konuşayım konuştuklarımı yayınlayıp yayınlamadığınız hakkında bilgim yok. Orada benimle ilgili gururlanması gerek kişiler, benim maça davet ettiğim ve olayları videoya çeken arkadaşım ile beni karanlığa götürürlerken arkadan gelen Serkan Çelik olmalı, siz değil !

Son olarak şu sözlerle bitirmek istiyorum. Ben kendi özeleştirimi her zaman yapıyorum. Belki bir süre daha yazılarım dışında Orduspor’un yanında olamayacağım. Bunun için her gün üzülüyorum ama burada kalmamın perde arkasında umut var, gelecek var, Orduspor var. Biz bazı şeylere sahip çıkmaya devam edelim, siz ise Ordu Futbolu’nun bu çöküş dönemine son imzasını atan Enver Yılmaz’ı övmeye devam edin !

SAMET KARADAĞ / KÖŞE YAZISI

Related post

Ordu Valisi Muammer Erol “Birleşme Konusu Konuşulmamalı, Yapılmalıydı”

Ordu Valisi Muammer Erol “Birleşme Konusu Konuşulmamalı, Yapılmalıydı”

Ordu Valisi Muammer Erol, Tv52’de Spor Ateşi programına telefonla bağlanarak birleşme konusu ile ilgili olarak “Takvim bu yıl için geçti gibi…
İsa Akçay ”Canlı Yayın İçin Tv52, Başkan ve Taraftarların Emrinde”

İsa Akçay ”Canlı Yayın İçin Tv52, Başkan ve Taraftarların…

Orduspor 1967 A.Ş.’de kulüp başkanı İsa Akçay, Ordu’da son dönemlerde yüksek sesle konuşulan birleşme konuları ile ilgili olarak canlı yayın çağrısı…
Orduspor Çatısında Birleşme Değil, Ordu Futbolu’nda ‘Tek’leşme; İşte 2019’dan Bu Yana Yaşananlar

Orduspor Çatısında Birleşme Değil, Ordu Futbolu’nda ‘Tek’leşme; İşte 2019’dan…

Ordu’da son beş yıldır yaz aylarının en çok konuşulan konusu olan ve adeta bitmeyen birleşme konusu yine yüksek sesle konuşulmaya başlanırken…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir