• Mayıs 15, 2019
  • No Comment
  • 62

Dördüde Başaramadı !

Yeni Orduspor’da sezona başından bu yana çalışan 4 teknik direktör de takımı hedefe ulaştıramadı. Mustafa Özer, Nihat Balan ve Mehmet…

 Dördüde Başaramadı !

Yeni Orduspor’da sezona başından bu yana çalışan 4 teknik direktör de takımı hedefe ulaştıramadı. Mustafa Özer, Nihat Balan ve Mehmet Ali Karaca, Mor Beyaz Siyahlı ekibi hedefe ulaştıramazken, son iki haftada ise Ordulu antrenör Cüneyt Aksu hedefsiz kalan takımı çalıştırdı.

TFF 3.Lig 2.Grup’ta sezonu başarısız bir şekilde tamamlayan Yeni Orduspor’da 4 farklı teknik adamla çalışılmasına karşın beklenen başarı gelmedi.

18 puan kurtarmadı

Sezona Teknik Direktör Mustafa Özer ve Genel Menajer Serdar Akkuş ile iddialı bir giriş yapan Ordu temsilcisi, yapılan takviyeler sonrasında tüm futbol otoriteleri tarafından şampiyonluk adayları arasında gösterilmeye başlandı. Ancak beklendiği gibi olmadı.Özer’li Yeni Orduspor,11 haftada 5 galibiyet 3 beraberlik 3 mağlubiyet alırken, 18 puan toplayabildi. Ortaya konulan performansı ve toplanan puanı beğenmeyen yönetim, Özer ile yolları ayırdı.

Balan geldi, gelmez olaydı!

Mustafa Özer’in gönderilmesinin ardından Yeni Orduspor yönetimi, Tire 1922 Spor’dan Teknik Direktör Nihat Balan ile anlaşmaya vardı. Ancak ne olduysa bundan sonra oldu. Ordu ekibi, Balan’ın çalıştırdığı 10 haftalık süreçte 2 galibiyet 3 beraberlik ve 5 mağlubiyet alırken, sadece 9 puana toplayabildi ve en kötü dönemini geçirdi.

Yanlışın farkına varıldı!

Yeni Orduspor yönetimi, Teknik Direktör Nihat Balan ile yolları ayırırken, sezon başında takımı kuran Genel Menajer Serdar Akkuş ile de yolları ayırdı. Tüm transferleri yapan ve takım üzerinde etkili olan Akkuş’un uyguladığı politika ve yaptığı transferler tutmayınca başarısızlık ortaya çıktı.

Karaca da başaramadı

Yeni Orduspor’da son bir umut olarak takımın başına Rizeli teknik direktör Mehmet Ali Karaca getirildi. İlk başlarda seri galibiyetler alan Karaca’lı Ordu temsilcisi, sn haftalarda kötü sonuçlar alınca Play-Off treni kaçtı. Bu dönemde 5 galibiyet 1 beraberlik ve 5 mağlubiyet alınırken, 16 puan toplanabildi.

Ligin son 2 haftasında ise takım altyapı antrenörü Cüneyt Aksu’ya emanet edildi. Aksu, daha çok gençlere şans verirken, bu süreçte 1 galibiyet 1 mağlubiyet alındı.

4 teknik adam arasında en iyi başarı yüzdesini oluşturan ve puanı toplayan Teknik Direktör Mustafa Özer olurken, en kötü performans ise Nihat Balan’dan geldi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Yeni Orduspor, Uğur Durmuş’u Bekliyor !

Yeni Orduspor, Uğur Durmuş’u Bekliyor !

TFF 3.Lig 1.Grup’ta mücadele eden Yeni Orduspor’da devre arası transfer çalışmaları devam ederken, Yomraspor forması giyen Uğur Durmuş ile her konuda…
”Alt Sıralardan Uzaklaşmayı Amaçlıyoruz”

”Alt Sıralardan Uzaklaşmayı Amaçlıyoruz”

TFF 3.Lig 1.Grup’ta düşme potasından uzaklaşmak isteyen Yeni Orduspor’da hafta sonu kendi evinde oynayacağı Manisaspor müsabakası hazırlıkları devam ediyor. Teknik Direktör…
Ergin Döner İlk Sınavında Vasatı Geçemedi !

Ergin Döner İlk Sınavında Vasatı Geçemedi !

TFF 3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor’un çiçeği burnunda teknik direktörü Ergin Döner, profesyonel liglerdeki ilk teknik direktörlük deneyiminde vasatı geçemedi. Sezonun…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir