Haziran 8, 2023

Yeni sezon öncesinde Orduspor ile Yeni Orduspor’un birleşeceği haberlerinde artık son konuşmalar yapılırken, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in Başkanlık için Uğur Çelenk’i uygun gördüğü tartışma yaratıyor.

TFF 3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor ile 2.Amatör Lig’e düşürüldüğü iddia edilen Orduspor’un, 2019-2020 sezonu öncesinde birleşeceği konusundaki söylentiler gerçek olma yolunda ilerliyor. Orduspor’un iyi yerlere gelmesini ve Ordu Futbolu’nun gelişmesini isteyen yetkililer, her iki taraf ile anlaşsa bile Orduspor taraftarları Başkanlık için adı geçen Uğur Çelenk’i istemiyor.

AK Parti Ordu İl Başkanlığı yaptığı dönemde Ordu Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Enver Yılmaz ile arası iyi olan Uğur Çelenk’in Orduspor Kulübü Başkanı istemeyen Orduspor taraftarları, bu görev için Orduspor’un geçen sezon yanında olan Savaş Şimşek’i istediklerini açıkça belirtiyor.

Yeni Orduspor’da Haziran ayında yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul’da adaylığını koyan tek isim olan Uğur Çelenk’in Mor-Beyaz-Siyahlı kulübe başkan olmasına kesin gözüyle bakılırken, olası birleşme konusunda ise ne olacağı biliniyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!