• Temmuz 26, 2023
  • No Comment
  • 120

‘’Biz Efsane Orduspor’u En İyi Yere Getirmek İstiyoruz’’

Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele edecek olan Orduspor’da yeni sezon öncesinde Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Genel Koordinatör Cihangir…

 ‘’Biz Efsane Orduspor’u En İyi Yere Getirmek İstiyoruz’’

Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele edecek olan Orduspor’da yeni sezon öncesinde Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Genel Koordinatör Cihangir Güner, Orduspor’un sahaya çıkamama iddialarının gerçeği yansıtmadığı söyledi ve kayyum sürecinin sona erdiği için Genel Kurula gidileceğini söyledi.

2022-2023 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig’de şampiyon olduktan sonra yeni sezon çalışmalarına başlayan Orduspor, iç transferde birçok futbolcu ile anlaşmaya varmıştı. Son dönemlerde Ordu spor kamuoyunda Orduspor’un yeni sezonda sahaya çıkamayacak iddiaları ortaya atılırken, Orduspor yeni sezon kura çekimi sonrasında B Grubu’nda yer aldı. Orduspor Genel Koordinatörü Cihangir Güner ise takımın Ağustos ayında antrenmanlara başlayacağını ve bu sezonda şampiyonluk hedeflediklerini söyledi.

Orduspor Genel Koordinatörü Cihangir Güner, sezon öncesinde ortaya atılan iddiaları, takımın geleceğini, borçları, yapılacak transferleri, sezon hedefini ve daha fazlasını Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi’nden Samet Karadağ’a anlattı.

‘’Ordu Şehrine Yakışır Şekilde Sahada Mücadele Edeceğiz’’

Samet Karadağ: Orduspor’un yeni sezonda sahaya çıkamayacak gibi bir sıkıntısı olduğu söylentileri vardı. Orduspor, yeni sezonda Ordu 1.Amatör Lig’de olacak mı ?

Cihangir Güner:  TFF’de Orduspor’umuzun hukuksal işlemlerini takip eden Prof.Dr. Ufuk Aydın ve onun ekibinde olan avukatların çalışmaları sonucunda 2023/27 sayılı yazıyla cevabı aldı. Nasip olursa Ekim 13 gibi ilk maçımıza çıkacak. Transfer yasağımız ve küme düşme gibi yasaklarımız yok. Transferler hakkında ilerlerleyen günlerde bilgi vereceğiz. Geçen sezon DSİ’de konaklamıştık orada bu sezon bir talimat var. Görüşmelerimiz devam ediyor, planladığımız bir programımız var. Biz 15 Ağustos tarihinde Ordu’da sezon antrenmanlarına başlayacağız. Teknik ekipteki ve futbolcu kadrosundaki yeniliklerle birlikte Ordu şehrine yakışır şekilde sezonu açacağız. Bizim hedefimiz Bölgesel Amatör Lig. 8-9 adet dış transferimiz olacak ve denemeye de alacağımız genç ama profesyonel liglerde oyuncular olacak. Hedefimiz önce şampiyonluk ardından ise Bölgesel Amatör Lig’den gelecek takımı beklemek.

‘’Görüştüğümüz ve Anlaştığımız Ordulu Futbolcular Var’’

S.K.: Geçen sezon Ordulu oyuncu oynamadığı konusunda bazı tepkiler oldu. Orduspor’da yeni sezonda bu konuda çalışmalar var mı ? Daha net soracak olursak yeni sezonda takımda Ordulu oyuncular olacak mı ?

C.G.: Daha önce bu konuda açıklamalarda bulunmuştum. Dört tane Ordulu futbolcu ile görüşme yapmıştım ve dördüde 500 binin üzerinde rakamlar istemişti ki şahitlerimiz de vardı. Daha yüksek rakamlar veren yerlerin de olduğunu dile getirdiler ve oraya gitmelerinin daha doğru olacağını kendilerine söyledik. Ordu’da iki tane genç kardeşimiz katılıyor. Onların yanı sıra  Rüsumat-4 ve Perşembespor’dan birer futbolcu daha kadromuza katma planımız var. Futbolcularla görüşüyoruz, hedefimizde olan isimler var. Bizim kalitemize uygun ve bize güç katan Ordulu isimleri kadromuza katmak istiyoruz. Bizim takımda Ordulu oyuncu yok diye tepki gösteriyorlar ama 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş.’de ne kadar var ise bizde de o kadar var demek istiyorum.

‘’Adamın Orduspor’da Oynadığından Haberi Yok’’

S.K.: Gelelim Orduspor’un borçlarına. Orduspor’un tüm borçları ödendi deniyor ya da borçlar ödenmedi amatör ligde olduğu için sahaya çıkabiliyor deniyor. Siz Orduspor’un borçları konusunda son dönemlerde bu işlerin takibini yapan kişi olarak ne söylemek istersiniz ?

C.G.: Bizim hedefimiz buralardan kurtulmak. Borçlarla ilgili yapılandırma devam ediyor. Her zaman anlattığımız birşey var. ‘Borçlar ödendi mi?’ diyorlar. Bugün Türkiye’de 136 profesyonel kulübün tamamının vergi borcu var. Vergi borcu devlet ile kulübün arasındadır bu transfere engel değil. Gelir yayın hakları, kamu banka ve sigorta borçları transfere engel borç değil. Kulübün transfere engel olmayan borçları var aynı zamanda makul rakamda transfere engel olacak borçlar da var. Biz bunları yapılandırdık ve görüşmeler yaptık. Dün bir yabancı oyuncu ile görüştüm avukatım ne derse o diyor. Adamın artık Orduspor’da oynadığından haberi yok. 

‘’Vali Bey Orduspor ve Ordu İçin Çok Çalışıyor’’

S.K.: Peki bu borçlar ne olacak ? Orduspor’a ilerleyen dönemlerde borçlar yeniden engel olacak mı ?

C.G.: Biz Futbolcularla ya da avukatları ile görüştük. 30 Haziran 2024’e kadar süre aldık, şu an bu tarihe kadar rahatız. Biz UEFA, FIFA ve TFF’ye yazı yazdık. Bu kulübe ceza gelmiş ama yıllardır tescil görmemiş. Biz geçen sene bunu açtırdık. Şimdi ise profesyonel liglere çıktığımızda tekrardan yapılanma işine gireceğiz. Diyeceğiz ki bize engel borçlar bunlar, bunlar üzerinde çalışmalara başlayacağız. Bu takımın en büyük sıkıntısı dört yıldır tescil görmemesi. Bizim avukatlarımız özellikle bunu takip ediyor. Önümüzdeki dönemler için Sayın Valimiz Tuncay Sonel’in sponsor görüşmeleri var. Ordu için ve Orduspor için çok çalışıyor. Vali Beyin böyle çalışmaları var. Olumlu gelişmeler olduğunu biliyorum. Kendisine de çok teşekkür ediyorum.

‘’Biz efsane Orduspor’u Ordu’ya Bırakacağız’’

S.K.: Samimi olmak gerekirse Orduspor’da ikinci yılına gireceksiniz. Sizin bireysel olarak Orduspor konusundaki hedefiniz ne ?

C.G.: Bir şehrin en büyük STK’SI spordur. Orduspor’da bu şehrin en büyük STK’sıdır. Bu topraklarda Karadeniz takımlarına baktığımızda Süper Lig’den TFF 2.Lig’e kadar bir sürü takım var. Neden Orduspor bu değerler içine katılmasın. Tabiki yapılanma ve yeni düzenleme ile birlikte bunu hedefliyoruz. Bir gün biz bu şehirden gideceğiz. Biz buradan giderken bizi eleştiren ve tepki koymaya çalışan arkadaşlarımız bizim arkamızdan teşekkür edecek. Biz onlara efsane Orduspor’u bırakacağız.

‘’15 Gün Sonra Orduspor Genel Kurula Gidecek’’

S.K.: Son olarak kayyum görevi sona erdi. Şimdi ne olacak, Orduspor’u ne bekliyor ?

C.G.: Kayyumun görevi artık bitti. 15 gün sonra Orduspor kongreye gidecek. Biz tüzüğü değiştirmek için uğraşıyoruz. Başkan kim olacaksa bu takımın borcunu sahiplenmesi gerekiyor. Her ne kadar Türkiye Futbol Federasyonu söylese de öyle olmuyor. Bir ibraname ile çekip gidiyorlar. Biz her gelen başkanın kendi döneminde yaptığı borcu sahiplenmesi değişikliği yapmak istiyoruz. Yapılacak kongre öncesinde Sayın Valimizin çalışmaları var. Bir iki tane iş adamı ile başkanlık konusunda görüşmesi var. Takip ediliyor ve ben iyi bir başkan adayı ile birlikte güçlü bir yönetim kurulu oluşacağını düşüyorum. Bu borçları kapatmak gerçekten zor değil. 

ÖZEL RÖPORTAJ

Related post

Orduspor’un Eski Teknik Sorumlusu Bölgesel Amatör Lige Yükseldi

Orduspor’un Eski Teknik Sorumlusu Bölgesel Amatör Lige Yükseldi

Ordu 2.Amatör Lig’de Orduspor ile şampiyonluk sevinci yaşayan takımın teknik sorumlusu olan, sezon başında da takımda yer alan ancak lig başlamadan…
Orduspor’da Kaleci Oğuzhan’dan Veda

Orduspor’da Kaleci Oğuzhan’dan Veda

Orduspor formasıyla Ordu 2.Amatör Lig’de şampiyonluk sevinci yaşayan ve bu sezon Ordu 1.Amatör Lig’de de Orduspor forması giyen 1997 doğumlu kaleci…
Orduspor’un Efsane İsimlerinden Ulaş Tepe’ye Ziyaret

Orduspor’un Efsane İsimlerinden Ulaş Tepe’ye Ziyaret

Orduspor’da geçmiş yıllarda takıma damga vuran, Orduspor’un Süper Lig’de fırtına gibi estiği yılların kulüp başkanı Ergin Karlıbel ve birçok efsane futbolcu…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir