Orduspor Genel Kurula Gidiyor
2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Orduspor’da yeni sezon öncesinde Seçimli Genel Kurul yapılacak. 2018-2019 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig’de…
2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Orduspor’da yeni sezon öncesinde Seçimli Genel Kurul yapılacak.
2018-2019 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig’de şampiyon olan ve bu süreçte kayyum heyetinin kontrolünde olan Orduspor, bu şampiyonluğunun ardından liglerde yer almamıştı. 2022-2023 sezonunda yıllar sonra tekrar yeşil sahalara geri dönen ve Ordu 2.Amatör Lig’de mücadele eden Orduspor, namağlup şampiyon olmuştu.
1967 yılında kurulan ve yeni sezonda Ordu 1.Amatör Lig B Grubu’nda yer alacak olan Orduspor’da kayyum heyetinin süresi sona erdi. Orduspor Ağustos ayı içerisinde Seçimli Genel Kurul’a gidecek. Ordu Valisi Tuncay Sonel’in bu konu hakkında birkaç iş insanı ile görüştüğü ve kongreye kadar netleştireceği öğrenildi.
Orduspor Genel Koordinatörü Cihangir Güner, Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi’ne verdiği özel röportajda ”Kayyumun görevi artık bitti. 15 gün sonra Orduspor kongreye gidecek. Biz tüzüğü değiştirmek için uğraşıyoruz. Başkan kim olacaksa bu takımın borcunu sahiplenmesi gerekiyor. Her ne kadar Türkiye Futbol Federasyonu söylese de öyle olmuyor. Bir ibraname ile çekip gidiyorlar. Biz her gelen başkanın kendi döneminde yaptığı borcu sahiplenmesi değişikliği yapmak istiyoruz. Yapılacak kongre öncesinde Sayın Valimizin çalışmaları var. Bir iki tane iş adamı ile başkanlık konusunda görüşmesi var. Takip ediliyor ve ben iyi bir başkan adayı ile birlikte güçlü bir yönetim kurulu oluşacağını düşüyorum. Bu borçları kapatmak gerçekten zor değil.” dedi.
SAMET KARADAĞ