- Şubat 7, 2020
- No Comment
- 69
”Biz Ordu Şehrini temsil Ediyoruz”
TFF 3.Lig 1.Grup ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün 29 yaşındaki kaptanı Yasin Öztop, kalan 13 maçı da kazanabilecek kapasitelerinin olduğunu…
TFF 3.Lig 1.Grup ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün 29 yaşındaki kaptanı Yasin Öztop, kalan 13 maçı da kazanabilecek kapasitelerinin olduğunu belirterek, “Orduluyum ve bu şehirde şampiyonluk yaşamak istiyorum” dedi.
Bu sezon takıma olumlu anlamda katkı veren, gençlere ağabeylik yapan Yasin Öztop, takımın hedefinin uzun vadede Süper Lig olduğunu dile getirdi.
“Para 2. planda”
Takımın yarısından fazlasının Ordulu olduğuna dikkat çeken Öztop; “Takımda yaklaşık 10-12 tane Ordulu futbolcuyuz. Karadeniz Bölgesi’nden olan futbolcu arkadaşlarımız var. Ekonomik olarak hiçbir sıkıntımız yok. Futbolcular olarak ruhen, bedenen ve kalben her zaman sahadayız. Para bizim için artık 2. planda. Takım olarak sadece başarı istiyoruz” dedi.
“13 maçı da kazanabiliriz”
Takımda çok iyi bir hava olduğunun altını çizen başarılı oyuncu; “Bütün sonuçlara açık oynanmamış 13 tane maçımız var. 13’ünü de kazanabiliriz. İlk yarıda 12 kez berabere kaldık. Birer gol atsaydık, zaten 12 tane maç kazanmış olacaktık. Gol problemimizi çözdük. 4 haftada 8 gol attık. Uyumlu bir takımımız var” diye konuştu.
“Yol kazası”
Yomraspor müsabakasını geride bıraktıklarını aktaran kaptan Yasin, şunları kaydetti; “Yomraspor müsabakası bizim için yol kazası oldu. 13 tane maçın kazanabildiğimiz kadarını kazanacağız. Yıllar önce Ordu, 17’de 17 yaptı. Biz niye yapmayalım! Gittiğimiz hiçbir şehirde deplasman gibi oynamıyoruz. Biz Ordu şehrini temsil ediyoruz. Profesyonel ligdeyiz ve basamak basamak yükselmek istiyoruz. Takım kaptanıyım, Orduluyum ve bu şehirde şampiyonluk yaşamak istiyorum.”
“Hedefimiz hep ilerisi”
52 Orduspor Futbol Kulübü’nün uzun vadeli hedeflerinden de bahseden Öztop; “Hedefimizden asla sapma olmayacak. Hedefimiz her zaman ilerisi ve başarı olacak. Biz 3.Lig’deyiz. Ama bizim hedefimiz TFF 2.Lig, TFF 1.Lig ve sonrasında Süper Lig. Hedeflerimizi doğrultusunda ilerleyeceğiz” şeklinde konuştu.
“Gençler için şans”
Takımın içinde Ordulu gençlerin de olduğuna dikkat çeken Yasin Öztop; “Takım sporu yaptığımız için takım halinde başarılı olduğumuz zaman bu genç arkadaşlarımıza da yansıyacak. Böylece yukarıdaki takımlara transferleri daha kolay olacak. 25 kişilik kadromuza 18-19 yaşlarında arkadaşlarımızda var. Bunların hedefleri olacak. Ama önce takım başarılı olacak. Sonrasında da gençlerimiz iyi yerlere gelecektir” ifadelerini kullandı.
Ordu Hayat/Tevfik Kul