Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’in henüz başlamayan 2020-2021 sezonu hakkında yeni bir sezon düzenlemesi yapılacağı açıklanırken, bu düzenleme öncesinde takımların Lig’e katılım başvurusunda bulunması gerekiyor.

Önce 17 Nisan ardından Mayıs olarak belirlenen ve yeni lig statüsü ile fikstür çekiminin yapıldığı Spor Toto Bölgesel Amatör Lig adeta yılan hikayesine döndü. Türkiye Futbol Federasyonu, son olarak ligi Haziran ayında başlatacaklarını ancak bir takım kuralların değişeceğini belirtmişti.

Henüz yeni sezon lig planlamasını kulüplere bildirilmezken, kulüplerin ise lige katılıp katılmayacağı konusunda en geç 21 Mayıs tarihine kadar Federasyona yazı göndermek zorunda. Ordu’yu bu sezon katılım göstermeleri durumunda Altınordu Belediyespor, Ünye 1957 Spor, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile Ulubey Belediyespor’un Bölgesel Amatör Lig’de temsil etmesi bekleniyor.

Türkiye Futbol Federasyonu ise bu sezon lige katılmayacak takımların önümüzdeki sezonda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edebileceğini belirtti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!