2020-2021 sezonu deyim yerindeyse erteleme sezonuna dönen Spor Toto Bölgesel Amatör Lig başlama tarihi şimdi de 1 Haziran’a ertelendi.

Covid-19 pandemi süreci nedeniyle geçen sezon yarıda kalan ve yeni sezon başlaması gereken tarih yerine beklemeye geçilen Bölgesel Amatör Lig konusu uzamaya devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu ilk olarak net tarih vererek ilk santralın 17 Nisan’da yapılacağını açıklamış ancak daha sonra Mayıs ayına ertelemişti.

Mayıs ayı içerisinde de henüz maçlarında fikstürü hakkında adımlar atılmazken, yapılan yeni açıklamaya göre 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakaları yeni bir statü ve yeni bir gruplandırma ile Haziran ayının 1.haftasında başlatılacak. Öncelikle BAL’a katılma hakkı olan 266 kulübe lig’e katılıp katılmayacakları yazılı olarak sorulacak, bu sezon katılmayacağını belirten kulüplerin BAL’a katılım hakkı saklı tutulup 2021-2022 sezonuna katılabilecekler Bu sezon sıkıştırılmış bir takvim ile oynatılacak BAL’a katılacağını belirten kulüpler yeni bir gruplandırma ve yeni bir statü ile BAL’a katılabilecekler.

Ordu’yu Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden Altınordu Belediyespor, Ünye 1957 Spor, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ve Ulubey Belediyespor’un katılım sağlaması durumunda yeni oluşacak grup aşamasında rakiplerini bekleyecek.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!