2019-2021 sezonunun Covid-19 pandemisi nedeniyle yarıda bitirildiği ve yeni sezonun başlangıç tarihinin oldukça uzadığı Bölgesel Amatör Lig’de, yeni sezon öncesinde TFF tarafından 31 Aralık tarihi son başvuru tarihi olarak belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu, Bölgesel Amatör Ligler hakkında önemli bir kadar aldı. Profesyonel liglerin başladığı ancak Bölgesel Amatör ve Yerel Amatör Liglerin henüz başlamadığı 2020-2021 sezonunda, yeni sezonun başlama müjdesi verildi. TFF, bu sezon mücadele edecek olan 268 takımın başvurularını en geç 31 Aralık 2021 tarihine kadar yapması gerektiğini belirtti.

Ordu’yu Ünye 1957 Spor, Altınordu Belediyespor, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile Ulubey Belediyespor’un temsil etmesi beklenen Bölgesel Amatör Lig hakkında Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan son kararlar şu şekilde;

– Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 11. sezonu düzenlenecek Bölgesel Amatör Lig’e katılma hakkı bulunan kulüplerin, katılım belgelerini en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı’na göndermeleri gerekiyor.

– Spor Toto BAL’a 2020-2021 sezonunda 268 takımın katılma hakkı bulunuyor. Bu takımlardan 128’i geçen sezon BAL’da yer alan takımlardan, 140’ı ise ilk kez Bölgesel Amatör Lig’de yer alacak yerel lig takımlarından oluşuyor.

– 2020-2021 Sezonu Bölgesel Amatör Lig’e Katılım Genel Esasları EK’te belirtilmekte olup, bu esaslar doğrultusunda, lige katılma hakkı bulunan kulüplerin katılım belgelerini en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı’na göndermeleri gerekiyor.

– 2020-2021 Sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsü ile Lisans Vize ve Transfer İşlem tarihleri, lige katılması kesinleşen takımların saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacaktır. Ligin başlama tarihi o anki pandemi şartlarına göre ilgili kurum ve kuruluşların görüş ve önerileri doğrultusunda belirlenecek olup, takımlara müsabakalar başlamadan önce hazırlık çalışmaları yapabilmeleri için yeterli süre verilecektir.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!