• Şubat 25, 2020
  • No Comment
  • 66

”Bu Şekilde Devam Etmek İstiyoruz”

TFF 3.Lig 1.Grup’ta son haftalarda aldığı iyi sonuçlarla kendine gelen 52 Orduspor Futbol Kulübü, Sultanbeyli Belediyespor galibiyetiyle iyice coştu. Maç…

 ”Bu Şekilde Devam Etmek İstiyoruz”

TFF 3.Lig 1.Grup’ta son haftalarda aldığı iyi sonuçlarla kendine gelen 52 Orduspor Futbol Kulübü, Sultanbeyli Belediyespor galibiyetiyle iyice coştu. Maç sonunda 3 puanı doyasıya kutlayan Mor Beyaz Yeşilli ekip, oynadığı futbolla da taraftara keyif verdi.

Sultanbeyli Belediyespor galibiyetiyle düşme potasından iyice uzaklaşan 52 Orduspor, gözünü üst sıralara dikti. Az da olsa Play-Off şansı olan Ordu temsilcisi, bu şansını son maça son düdüğe kadar kovalamak istiyor.

Yukarı 10, aşağı 8!

Rakiplerine göre bir maçı (Kızılcabölükspor) eksik olan 52 Orduspor Futbol Kulübü, aldığı kritik galibiyetle düşme potasıyla olan puan farkını 8’e çıkardı. Play-Off ile olan puan farkı da 10’da kaldı. Mor Beyazlılar, eksik müsabakasını kazanması durumunda Play-Off ile olan puan farkı 8’e düşecek.

Birlik beraberlik sağlandı

Sezon başından bu yana taraftarlardan yeterli desteği göremeyen 52 Orduspor Futbol Kulübü, Sultanbeyli Belediyespor müsabakasında taraftarını arkasında hissetti. Yönetim, teknik ekip, taraftar ve futbolcuların uyumu sahadaki futbola da yansırken, 3 puanlar peş peşe gelmeye devam ediyor.

“Daha iyi olacağız”

Müsabaka sonunda galibiyeti değerlendiren Şükrü Bodur, her geçen hafta daha iyi olduklarını ve ileriye baktıklarını aktararak; “Biz maç maç bakıyoruz. Önemli bir galibiyet aldık. Galip geldiğimiz için mutluyuz. Hak etmediğimiz bir yerde olduğumuz için futbolcularımız baskı altındaydık, yukarıya doğru çıkıyoruz. Önemli olan 3 puandı. aldığımız puanlar bizi daha ileriye götürecektir. Taraftarlarımıza da çok teşekkür ederim. İlk düdükten son ana kadar bizi desteklediler. Onlar bizi desteklemeye devam ettiği sürece futbolcularımız da onlara 3 puan armağan etmeye devam edecek. Daha iyi olacağız. İleriye bakıyoruz. Düzcespor müsabakası çok önemli. O maça odaklanacağız. Düzce maçında taraftarlarımızın desteğini artıracağını düşünüyorum. Birlik ve beraberlik sonucunda başarı gelir. Birlik ve beraberliği de sağladık. Hep beraber takımımızı daha iyi yerlere getireceğiz” dedi.

“Kazanmamız gerekiyordu, başardık”

Teknik Direktör Ergin Döner ise önemli bir galibiyet aldıklarının altını çizerek; “İç saha avantajını her zaman kullanmak istiyorduk. Kazanmamız gereken bir maçtı. Mücadelesi yüksek bir maç oldu. Biz isteyen ve daha fazla pozisyon bulan taraftık. Pozisyon da vermedik. Zaman zaman çok iyi mücadele ettik. 2’yi, 3’ü de bulabilirdik. Berabere de bitebilirdi. Karambol pozisyonlar yakalamaya çalıştılar. Ancak biz en üst seviyede mücadele ederek taraftarlarımızın önünde hanemize 3 puanı yazdırdık. İnşallah bu şekilde devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

“Yukarı sıraları kovalayacağız”

Daha oynanmamış 10 müsabaka olduğuna dikkat çeken orta saha oyuncusu Burak Özsoy da; “3 puana çok fazla ihtiyacımız vardı. Bunu aldığımız için mutluyuz. Takım olarak çok iyi mücadele ettik. Düşme potasından uzaklaştık. Yukarı sıraları kovalayacağız. Zor gibi görünse de futbolda imkansız yoktur. Daha oynanmamış 10 müsabakamız var. 10 maç 30 puan anlamına geliyor. Eğer bu maçları kazanırsak her şey olabilir. Yomraspor maçından sonra kendimize geldik. Onun telafisini yapmaya başladık. Artvin Hopaspor beraberliğinin ardından Tokatspor ve Sultanbeyli Belediyespor galibiyetleri iyi geldi. Şimdi önümüzse Düzcespor maçı var. Onu da kazanıp yukarıyı zorlamak istiyoruz. Bunu da başaracak güçteyiz” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Hazırlıklar Başladı

52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Hazırlıklar Başladı

TFF 3.Lig’de mücadele eden ve bu hafta sonunu maç yapmadan geçirecek olan 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde takıma verilen izin sona erdi…
52 Orduspor Futbol Kulübü’nün Hafta Sonu Maçı Yok

52 Orduspor Futbol Kulübü’nün Hafta Sonu Maçı Yok

TFF 3.Lig 1.Grup’ta mücadele eden 52 Orduspor Futbol Kulübü, ligde bu hafta sonu oynanacak maçlarda grubunun bay geçen takımı olacağından ötürü…
Yeni Ordu Stadyumu’nda Play-Off Öncesinde Sadece İki Maç Kaldı

Yeni Ordu Stadyumu’nda Play-Off Öncesinde Sadece İki Maç Kaldı

TFF 3.Lig’de 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş.’nin kullandığı Yeni Ordu Stadyumu’nda ligde kalan üç haftalık süreçte iki takımın…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir