Mart 28, 2023

TFF 3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Çağatay Öztürk, basın değerlendirme toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni sezonda şampiyonluk umuduyla lige hazırlanan 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde üst lig inancı üst seviyede. Mor-Beyaz-Yeşilli ekinin basın sözcüsü Çağatay Öztürk, sezon sonunda üst lige çıkan takımın kendileri olacaklarını söyledi.

Sezon başında teknik heyet ve futbolcularda değişikliğe gittiklerini belirten Öztürk: “52 Orduspor Futbol Kulübü olarak bilindiği üzere, teknik heyetle anlaşarak ve transferlerimizi yaparak, 2021/2022 futbol sezonunu 21 Temmuz 2021 Çarşamba günü açtık ve tesislerimizde çalışmalara başladık. Teknik sorumlumuz Cüneyt Tiryaki, antrenör Zafer Ulusal, kaleci antrenörü Yalçın Arıkan, atletik performans antrenörü Ceyhun Elçiler ve antrenör Koray Teker eşliğinde çalışmalarımız devam etmektedir. Futbolcularımızın bu kampta, öncelikle performans ölçümlerine ait testler, Prof. Dr. Yusuf Köklü, Prof. Dr. Harun Emrah Türkdoğan, Doç. Dr. Hüseyin Gökçe tarafından tesislerimizde yapılmış olup, çalışmalar neşeli ve uyum içinde devam etmektedir. Birinci kamp dönemimiz 3 Ağustos 2021 Salı günü sona erecek olup, futbolcularımıza 2 gün izin verilecektir. İkinci kamp dönemimiz 6 Ağustos 2021 günü Bolu’da Hilton Otel’de başlayacaktır” açıklamasını yaptı.

Yeni sezonda Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlediği yeni kural çerçevesinde taraftarlara kavuşacaklarını söyleyen Çağatay Öztürk:
“Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 28.07.2021 tarihinde yapılan açıklamada, statlarımızın kapasitesinin %50 oranında, locaların ise tam kapasite seyirci alımına karar verilmiştir. Ancak seyircilerimizin stada girebilmesi için, HES kodlarının olması, HES kodunun onay verdiği kişilerin stada alınması sağlanacaktır. Aşı olmamış, ve COVİD-19 geçirmemiş seyircilerimizin, müsabaka gününden 48 saat önsesinden PCR testi yaptırmaları zorunludur. COVİD-19 PCR testi olmamak için aşı olunması gerekmektedir. Aşı olunan tarihten 14 gün sonra başlamak üzere 180 gün süreyle, COVİD-19 geçirmiş kişilerin yine 180 gün süreyle COVİD-19 PCR testine gerek yoktur. Her şeyden önce sağlığımız başta gelmektedir.” dedi.

Son olarak zor bir sezon olacağını belirten Öztürk: “2021/2022 futbol sezonunda çok güçlü bir grupta mücadele edeceğiz ve bu sezon çok çetin geçecek. İlk yarı müsabakaları 4-5 Eylülde başlayacak olup, ilk maçımız deplasmanda Kuşadasıspor ile olacaktır. Ancak biz taraftarlarımızla beraber sezon bitiminde bir üst lige çıkarak, hedefimize ulaşacağımıza inancımız tamdır.” açıklamasını yaptı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!