Özellikle son iki yıldır yaptığı harcamalarla dikkat çeken ve belediye bünyesinden birçok yardım yapılan Yeni Orduspor oluşumunun devam etmesine Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından engel konuldu.

Yeni sezon hazırlıklarına başlayan ve yaptığı transferlerle henüz ilk günden adından söz ettiren takımlardan birisi olan Yeni Orduspor’a Büyükşehir Belediyesi tarafından adeta büyük şok geldi. Yıllardır altyapı ve A takım bünyesinde Belediye personellerini kullanan Mor-Beyaz-Siyahlı takıma, personeller bu sezon verilmedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hilmi Güler, Yeni Orduspor Altyapısında görevli ancak kadrosu Büyükşehir Belediyesinde olan personeli geri çekerek büyükşehir bünyesinde zabıta, itfaiye gibi birimlerde çalıştırma kararı verdi.

Bu kararın ardından ise Yeni Orduspor yönetimi, Altyapı birimini kapatarak Güler’e tepki gösterdi. A Takımda da takımı çalıştıracak antrenörü kalmayan Yeni Orduspor’da futbolcuların bireysel çalışması gerektiği tebliğ edilirken, birçok futbolcu şehri terk etti.

Ordu Büyükşehir Belediyesinden para desteği alamayacağını anlayan Yeni Orduspor ise kamp programını iptal ederken Ordu’da genç futbolcuların bireysel çalışmaları ile yeni sezona hazırlanıyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!