Orduspor Taraftarları Umutlu !
Ordu 1.Amatör Lig şampiyonu olmasına rağmen BAL’a çıkamayan, sezon sonunda da sözde birleşme hikayesi ile takımı kaybetme noktasına gelen Orduspor…
Ordu 1.Amatör Lig şampiyonu olmasına rağmen BAL’a çıkamayan, sezon sonunda da sözde birleşme hikayesi ile takımı kaybetme noktasına gelen Orduspor taraftarları, Büyükşehir Belediyesinin hamlesi sonrasında mutlu!
Son yıllarda şehirde ötekileştirilen ve sahipsiz bırakılan Orduspor için yeni sezonda 3.Lig takımı olan Yeni Orduspor ile birleşme konusu gündeme gelmişti. Bu sezon Büyükşehir Belediyesi’nden maddi yardım alamayacağı bilen Yeni Orduspor yetkililerin, Orduspor’u ön planda tutarak bu yardımları almak istemesi herkes tarafından bilinirken, Orduspor taraftarları da bu olay karşısında ikiye bölünmüştü.
Büyükşehir Belediyesi’nin yeni sezon öncesinde Yeni Orduspor’a maddi ve manevi her türlü desteği vermeyeceğini açıklamasının ardından ise Orduspor taraftarları mutluluklarını gizleyemedi.
Yeni Orduspor projesi için tesisten atılan, bir dönem DSİ tesislerinde bodrum katında kalan, stadyumdan uzaklaştırılan ve buna benzer birçok olaya yakından şahit olan taraftarlar,bu adaletli yaklaşım sonrasında düşüncelerini sosyal medyada paylaştı.
SAMET KARADAĞ