Çekin O Kirli Ellerinizi !

Orduspor ile Belediye’nin birleşmesi konusunda yerel seçimlerden önce güvenilemez raporu vermiştim. Bu raporu vermemdeki en önemli etmen, Eski Büyükşehir Belediye…

 Çekin O Kirli Ellerinizi !

Orduspor ile Belediye’nin birleşmesi konusunda yerel seçimlerden önce güvenilemez raporu vermiştim. Bu raporu vermemdeki en önemli etmen, Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın planlarının halen bir şekilde yürütülmeye çalışılmasıydı. Seçimlerin üzerinden aylar geçmesine rağmen görüyoruz ki Ordu Futbolu’nun içine dinamit koyan Yılmaz’a tapan isimler, onun yarıda bıraktığını bitirmek istiyor.

Bunu sosyal medyadan da belirtmiştim ama tekrar hatırlatmakta fayda var. Hem Ordu siyaseti hem de Ordu Futbolu’nda var olan kara düzenin bilinmesine rağmen, olası birleşmenin Orduspor lehine gelişeceğini düşünen varsa vakit kaybediyor. Özellikle Enver Yılmaz döneminde başlayan ‘kraldan çok kralcılık’ bazı konularda geri dönülemez yola girdi. Bu konularla ilgili yaptığım haberlerde ‘Diğerleri gibi parayla susmayacağını biliyoruz ama bilmediğin şeyler var, girme bu işlere’ diyenler bu dönemde geçmişi çabuk unutmuş ya da bir oyunun içindeler.

Kendi kurduğu takım şampiyonluğa giderken, devre arasında Antalya kampında sahaya futbolcularla birlikte çıkan, duran topları kimseye bırakmayarak takımın adeta emekli 10 numarası olan, yanına milletvekilleri de alarak ego savaşlarını yeniden yazan ismin Ordu Futbolu’nu bitirme hikayesine geçmeden önce şunu sormak istiyorum. Orduspor’un Kostovski’den dolayı 2.Lig’e düşürülme hikayesi umarım kurgu değildir, siz ne düşünüyorsunuz ?

Tarih 30 Mart 2014, Yerel seçimlerde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna yeni bir isim oturuyor. Spor üzerinden gidecek olursan, her siyasinin yaptığını yaparak boynunda seçimlerden önce o şehrin futbol takımı atkısı ie seçim meydanlarında dolaşan Yılmaz, seçimden sonra bir süre daha Orduspor’a sahip çıkacağını söylüyor. Daha sonrasında ise Orduspor’u asıl bitiren isim olan Nedim Türkmen ile ilk ego savaşına başlıyor. İki tarafında haklı olduğunu belirttiği savaşta kaybeden Orduspor olmadı mı ?

İşler Orduspor için kötü gitmeye başladı. Nasıl mı ? Otopark, takım otobüsü, tesisleri hatta 19 Eylül Stadyumu Orduspor’un elinden alındı. Enver Yılmaz’ın -yasal olup olmadığı tartışılan- Orbel’i yaratması devamında BAL’da mücadele eden Belediye takımına sürekli gelir kaynağı yarattı. Takım 3.Lig’e çıktı, sıfır kilometre otobüsün üzerinde yazan küçük puntolarda yeni, büyük puntolarda Orduspor yazısının reklamı yapılması için hergün şehir içinde keyfi turlar atıldı. Yeni takıma yeni tesisler yapılırken, 19 Eylül Stadyumu’nda da bu takım oynatıldı. Herşey planladığı gibi gitmişti ki bir eksik vardı. Taraftar ?

Önce şehirde iş yapan işadamlarını ve esnaflarını tehdit edercesine Yeni Orduspor maçlarına gelmeleri yönünde baskı uyguladı. Birinci ağızdan duyduğum bir anektodu paylaşmak istiyorum ki her zaman Orduspor tribünlerinde görmeye alışkın olduğumuz bir arkadaşıma maça geliyorsun değil mi diye sorduğumda, ‘Esnafız biz başımıza birşey gelmesin, sen sonucu söylersin bana’ cevabını verecek kadar korkutmuştu herkesi.

Neyse daha çok şey var yazacak ama gelelim günümüze. Şimdi ne istiyorlar ? Gelin Yeni Orduspor ile birleşin, başkanınız da Uğur Çelenk olsun. Kim bu önerilen başkan ? Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz döneminde Ak Parti İl Başkanı olup Enver Yılmaz’ın görevden alınmasından 1 ay sonra ‘Belediye Başkanlığına Adaylığımı Koyacağım’ diyerek istifa eden kişiydi sanırım.

Aralık 2017’de ‘Orduspor 3 ay sonra kapanacak’ sözlerini başka oyunlarla bitirmeye çalışan kişiler, sizin kirli oyunlarınız sadece siyasette geçerli, çekin o ellerinizi Orduspor üzerinden.

SAMET KARADAĞ / KÖŞE YAZISI

Related post

Orduspor Altı Yıl Sonra Kumru Deplasmanına Gidecek

Orduspor Altı Yıl Sonra Kumru Deplasmanına Gidecek

Ordu 1.Amatör Lig’de Doğaspor’u yenerek Play-Off turunda dört puana yükselen Orduspor, Galataspor mağlubiyeti ile üç puanda kalan Kumruspor ile Pazar günü…
Orduspor Play-Off Maçında Doğaspor’u Yendi 1-4

Orduspor Play-Off Maçında Doğaspor’u Yendi 1-4

Ordu 1.Amatör Lig Play-Off ikinci hafta açılış maçında Orduspor bu sezon üçüncü kez karşı karşıya geldiği Doğaspor’u 4-1 yendi. 2023-2024 sezonunda…
Orduspor Maçında Vali Muammer Erol Tribünde

Orduspor Maçında Vali Muammer Erol Tribünde

Ordu 1.Amatör Lig Play—Off ikinci haftasında Doğaspor ile Orduspor karşı karşıya gelirken saat 11:00’de başlayan müsabaka için tribüne gelen ilk isimlerden…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir