Mart 20, 2023

”Çocuklarımızı Vitrine Çıkaramıyoruz”

Galatasaray’ın Ordu’dadaki altyapı takımı olan Ordu Galataspor’da antrenör Gökmen Yavuz yaptığı açıklamada, genç oyuncuların Ordu Futbolu’nda vitrine çıkamadıklarını ve Gelişim Ligleri’ne alınmaları gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde U-10 kategorisinde bir kupa daha kazanarak altyapı anlamında oyuncu yetiştirme hedefinin yanı sıra kupaları da almayı başaran Ordu Galataspor’da antrenör Gökmen Yavuz, Türkiye Futbol Federasyonu’na seslendi. Yavuz, amatör kulüp altyapısında yer alan futbolcularının kısır döngü içine girdiklerini söyledi.

Altyapısından Galatasaray’a gönderdiği oyuncularla dikkat çeken Ordu Galataspor antrenörü Gökmen Yavuz: “Kulübüm ve şahsım adına federasyona bir çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen amatör kulüp alt yapılarını da, alt yapısına güvenen kulüpleri de Gelişim Liglerine alın. Çocuklarımız ziyan oluyor, vitrine çıkaramıyoruz. Ordu’da kısır bir döngü içinde kaybolup gidiyorlar. Lütfen çocuklar için yapalım. Ben her şeyi ile tüm alt yapımla bu liglere katılmaya hazırım. Şartlar ne olursa olsun çocuklarımıza altyapılarımıza sahip çıkalım. Milyon dolarların havada uçtuğu yerde bunu çocuklarımıza çok görmeyin” açıklamasını yaptı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!