• Aralık 9, 2019
  • No Comment
  • 51

Core Hakem Kursu Ordu’da Düzenelenecek !

Türkiye’de her yıl Merkez Hakem Kurulu tarafından Riva Tesisleri’nde düzenlenen Core (Yetenekli Hakem Kursu) bu kez Ordu’da düzenlenecek. Daha önce…

 Core Hakem Kursu Ordu’da Düzenelenecek !

Türkiye’de her yıl Merkez Hakem Kurulu tarafından Riva Tesisleri’nde düzenlenen Core (Yetenekli Hakem Kursu) bu kez Ordu’da düzenlenecek.

Daha önce birçok önemli organizasyona ev sahipliği yapan Ordu, bu kez de Core Hakem Kursu için kolları sıvadı.

17-23 Aralık tarihleri arasında Ordu’da gerçekleştirilecek olan Core Hakem Kursu, ilk kez Riva dışına çıkarak Ordu’da yapılacak.

Türkiye’nin çeşitli illerinden seçilen yetenekli hakemlerin 6 gün sürecek olan eğitim kapsamında son iki gün Ordu 1. Amatör Küme müsabakalarını yönetecekleri program kapsamında müsabakalar kameralarla çekilip eğitim amaçlı analiz edilecek.

“Son derece önemli”

Core Kursu’nun Ordu’da yapılmasının önemine değinen İl Hakem Kurulu Başkanı Kahraman Minnet; “TFF Riva tesislerinde düzenli olarak her yıl yapılan Core (yetenekli hakem) kursu ilk defa Riva dışına çıkarak ilimizde 17-23 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Türkiye’nin çeşitli illerinden seçilen yetenekli hakemlerin 6 gün boyunca eğitim alacağı ve en son iki gün Ordu 1. Amatör Küme müsabakalarını yönetecekleri program kapsamında müsabakalar kameralarla çekilip eğitim amaçlı analiz edilecektir. Aynı zamanda merkez hakem kurulu Başkanı Zekeriya Alp ve MHK üyeleri aylık toplantılarını orduda yapacaklar. Bu projenin ilimizde gerçekleştirilecek olması ilimiz futbolu ve hakemliği için son derece önemlidir. Bizlerden desteklerini bu projenin ilimizde gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler’e teşekkür ederiz.” dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir