Mart 26, 2023

Cumhuriyet Lisesi’nden Hentbol Dersi !

Çorum’da gerçekleştirilen Liseler Arası Türkiye Hentbol Şampiyonası’nda oynadığı 3 müsabakayı da kazanan Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Türkiye Finalleri’ne yükseldi.

Antrenörler Ercan Akman ve Aykut Altuntaş’ın turnuvaya hazırladığı Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi, harikalar yaparak adını Liseler Arası Türkiye Hentbol Şampiyonası Finallerine yazdırdı.

Çorum’da tamamlanan Liseler Arası Türkiye Hentbol Şampiyonası’nda ilk müsabakasında İzmir Takev Lisesi ile karşılaşan Ordu temsilcisi, rakibini 29-24 yenmesini bildi. İkinci maçında Ankara Zafer Koleji’ni 34-24 ile geçen Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi Hentbol Takımı, son müsabakasında ise Eskişehir Eğitimciler Spor Lisesi’ni 25-16 ile geçti.

Tecrübeli Antrenör Ercan Akman; “Mutluluk bu olsa gerek gurubumuzdan namağlup çıkarak final oynamayı alnımızın teriyle kazandık. Kendileri küçük yürekleri büyük çocuklarım sizinle gurur duyuyorum. Bu kadar zor şartlarda bu başarıyı elde etmek kolay değil” dedi.

Liseler Arası Türkiye Hentbol Şampiyonası Finallerine de en iyi şekilde hazırlanacaklarını söyleyen Akman, hedeflerinin oradan da iyi bir dereceyle Ordu’ya dönmek olduğunu dile getirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!