Rüsumat’a Sıcak Dost Yardımı !

Bingöl’de gerçekleştirilen Yıldız Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası’na katılan Rüsumat-4 Gençlikspor, Bingöl’de bazı kesimler tarafından eleştirilmişti. Özür niteliğinde hediyeler gönderildi. Yıldız…

 Rüsumat’a Sıcak Dost Yardımı !

Bingöl’de gerçekleştirilen Yıldız Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası’na katılan Rüsumat-4 Gençlikspor, Bingöl’de bazı kesimler tarafından eleştirilmişti. Özür niteliğinde hediyeler gönderildi.

Yıldız Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası’nda 120 takım arasından 9’ncu olan şehrimizin mücadeleci kadın futbol takımı Rüsumat-4 Gençlikspor, Bingöl’de müsabaka oynarken bazı kesimler tarafından kısa şort giyerek futbol oynuyor diye eleştirilmişti. Fakat ülke genelinde sosyal medya ve gazetelerde televizyonlarda çıkan haberlerle geri adım atan bazı yanlış zihniyetteki insanların cümlelerinin çarptırıldığını beyan ettiler.

Bingöl’deki olaylara tepkisiz kalmayan Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı, Rüsumat-4 Gençlikspor Antrenörü Hakan Yurdakul ile iletişime geçerek kızlara küçük bir gönül alma hediyesi olarak eşofman ve spor ayakkabı gönderdiler.

“Sürpriz oldu”

Bingöl’de yaşananlar sonrasında ASKF tarafından yapılan olumlu harekete değinen Yurdakul; “Yapılanları tüm Bingöl halkına yüklemek haksızlık olurdu. Tabi ki tepkimiz sert olmuştu ve nitekim tüm ulusal basın, sosyal medya kadının spor yapmasına, futbol oynaması konusunda destekçi oldu. Gelen hediyeler ise bizlere sürpriz olup kızlarımızı sevindirdi. Bizde Rüsumat ailesi olarak Bingöl’de kurulacak olan kadın futbol takımını Ordu’ya davet edip, misafir etmek istediğimizi belirttik.” dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir